Gündem Haberleri

  Hükümetin bilgilendirme talebine ret

  Umut ERDEM / ANKARA
  24.02.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, hükümet kanadından gelen bilgilendirme isteklerine olumsuz yanıt verme tavrını sürdürüyor. Daha önce Başbakan Tayyip Erdoğan ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın isteklerine olumsuz yanıt veren Bahçeli, önceki gün de Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek’e randevu vermedi. Son ret kararının gerekçesi olarak, “Bahçeli’nin yoğun programı” gösterildi.

  Libya rahatsızlığı

  Kararın perde arkasında ise hükümetin, Libya’ya yönelik dış politikalardaki tutumu olduğu öğrenildi. “Çiçek’in Libya ile ilgili anlatacak çok fazla dokümanının olmadığı” düşüncesine sahip olan MHP yönetiminin istemi reddetmesinde Erdoğan’ın Libya’dan İnsan Hakları Ödülünü alması ve Türkiye Trablusgarp Büyükelçiliği’nin “Güvenlik ve istikrar bakımından Libya’da sıkıntı yok” açıklamasının ardından iç savaşın çıkmasının da etkili olduğu kaydedildi.

  Daha önce de görüşmedi

  Bahçeli, 2009’da Kürt açılımı konusunda uzlaşmak izin İçişleri Bakanı Beşir Atalay aracılığıyla kapısını çalan Başbakan Erdoğan’ı da reddetmişti. Bahçeli, 2008’de Bakan Çiçek’in türban sorununun çözümü için istediği randevuyu kabul etmişti. Üniversitelerde türban yasağını kaldıracak düzenleme çalışması için MHP kurmayları ile Bakan Çiçek, Bahçeli’nin makamında görüşmüştü.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı