GeriGündem Hükümet yoktu
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  12
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hükümet yoktu

Eski Dışişleri Bakanı, emekli büyükelçi Coşkun Kırca’nın cenazesine hükümetten hiç kimse katılmadı.
  Üstad’ın oğluna gittiler

KALP ve solunum yetmezliğinden önceki gün 78 yaşında hayatını kaybeden eski Dışişleri Bakanı, emekli büyükelçi, akademisyen ve yazar Coşkun Kırca, dün kurucuları arasında yer aldığı Galatasaray Üniversitesi’ndeki törenden sonra, Teşvikiye Camii’nde kılınan öğle namazının ardından Feriköy Mezarlığı’nda toprağa verildi. Hükümetten kimsenin katılmadığı cenaze töreninde, CHP Hatay Milletvekili İnal Batu, ‘Dışişleri Bakanı’nın da cenazeye gelmesi gerekirdi. Çok ayıp’ dedi. Dışişleri Bakanlığı’nı Müsteşar Yardımcısı Büyükelçi Ahmet Erozan temsil etti. Kırca’nın naaşı başında selam duran ve cenaze namazında saf tutan 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon da, ‘Bir devlet büyüğümüzü ve aynı zamanda büyük bir cumhuriyet savaşçısını yitirmenin üzüntüsünü yaşıyoruz’ dedi. Törene, Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt da çelenk gönderdi. Galatasaray Üniversitesi’ndeki törende, Coşkun Kırca’nın eşi Bige, kızları Gönül, Selcan ve Gülcan taziyeleri kabul etti. Törende konuşan, YÖK Başkanı, eski Galatasaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erdoğan Teziç, Düşündüklerini dile getirmekten hiç üşenmedi. Hedef olmaktan korkmadı’ dedi. Rektör Prof. Dr. Duygun Yarsuvat, ‘Dehalar ölmez, onlara olan sevgi ve saygıyla daima yaşarlar’ diye konuştu. Fransa’nın İstanbul Başkonsolosu M.Jean-Christophe Peaucelle, Fransa’nın büyük bir dostunu kaybettiğini söyledi.

Çiller’den vefa

TANSU Çiller, hükümetinin Dışişleri Bakanı Coşkun Kırca’nın eşi Bige Kırca’ya başsağlığı diledi. Çiller, ‘Sayın Kırca çok değerli bir devlet adamıydı. Benim çalışma ve dava arkadaşımdı’ dedi.

Paşalar uğurladı

KIRCA’yı son yolculuğunda komutanlar da yalnız bırakmadı. 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hurşit Tolon, Kırca’nın naaşı başında selam durdu. Teşvikiye Camii’ndeki törende eski başbakan ve Deniz Kuvvetleri Komutanı emekli Oramiral Bülend Ulusu, eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İsmail Hakkı Karadayı, eski Genelkurmay 2. Başkanı emekli Orgeneral Çevik Bir de katıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle