Gündem Haberleri

  HSYK üyeleri Sapanca'da toplandı

  Zafer TOKUŞ- Aziz GÜVENER/SAPANCA (Sakarya), (DHA)
  07.01.2011 - 12:41 | Son Güncelleme:

  CEZA Muhakemeleri Kanunu’nun tutukluluk süresini yeniden düzenleyen 102’nci maddesinde yapılan değişikliğin yılbaşında yürürlüğe girmesiyle art arda gelen tahliyelerle ilgili tartışmalar sürerken, Hakim ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) üyeleri bugün Sapanca’daki bir otelde "Yargıda durum analizi" için biraraya geldi.

  Sapanca’daki Güral Otel’de bugün öğlenden sonra başlayan ve pazar akşamına kadar sürecek olan toplantı için HSYK üyelerinin bir bölümü dün akşamdan Sapanca’ya geldi. Otele girişler bugün öğlene kadar devam ederken, toplantıya bazı illerin Cumhuriyet Başsavcıları ile Ağır Ceza Mahkemesi başkanları da katılıyor.

  Adalet Bakanı Sadullah Ergin’in de yarın veya pazar günü Sapanca’ya gelip, HSYK üyeleriyle biraya geleceği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre, toplantının ana başlğı "Yargıda durum anlizi" olacak. Tartışma yaratan tahliyelerin yanı sıra yargıda denetimli serbestlik uygulaması başta olmak üzere diğer konularda da hakim ve savcılara bilgi verilecek. Gazetecilerin alınmadığı ve herhangi bir açıklamanın da yapılmadığı toplantılar dizisi, pazar öğleden sonra sona erecek.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı