Gündem Haberleri

  HSYK Genel Sekreteri Bayram oldu

  ANKA
  27.01.2012 - 09:39 | Son Güncelleme:

  Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu, (HSYK) Genel Sekreteri Muzaffer Bayram olurken, HSYK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Acu ise HSYK Başmüfettişliğine atandı. Çanakkale İdare Mahkemesi Başkanı Muhammet Tokalı'nın da aralarında bulunduğu HSYK'da müfettiş olarak görev yapacak hakim ve savcıların isimleri de belli oldu.

  Hâkimler ve Savcılar Yüksek Kurulu’nun atamaları Resmi Gazete’nin bugünkü sayısında yayımlandı. Buna göre HSYK Genel Kurulu, teklif edilen üç aday arasından, HSYK Genel Sekreter Yardımcısı Muzaffer Bayram’ı HSYK Genel Sekreteri olarak atadı. HSYK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcısı Oktay Acu da HSYK Başmüfettişliğine atandı. Bayram’dan boşalan HSYK Genel Sekreter Yardımcılığı koltuğuna ise HSYK Tetkik Hâkimi Havva Bağlı Gürgen atandı. HSYK Başmüfettişleri İlhan Önkal Adem Kartal ise HSYK Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılıklarında görevlendirildi.

  İdare mahkemesi başkanı ve idare mahkemesi üyelerinin de aralarında bulunduğu HSYK'da müfettiş olarak görev yapacak hakim ve savcıların isimleri ise şöyle:

  “Mardin Cumhuriyet Savcısı Emre Gülüşür, Turhal Cumhuriyet Savcısı Eyüp Savcı, Ordu Hakimi Harun Kuku, Banaz Cumhuriyet Savcısı Hüseyin Turgut İmamgiller, Mudanya Cumhuriyet Savcısı İlhan Akıllı, Artvin Hâkimi Mahmut Baltacıoğlu, Bilecik Hâkimi Mecit Özgül, Sürmene Cumhuriyet Savcısı Mehmet Şirin Işık, Altınekin Cumhuriyet Savcısı Mehmet Yılmaz, Kınık Cumhuriyet Savcısı Metin Şahin, Eceabat Cumhuriyet Savcısı Murat Gölyeri, Kırşehir Cumhuriyet Savcısı Murat Gülaç, Tarsus Hâkimi Mustafa Özçelik, Burdur Hâkimi Oğuz Akalın, Kaş Hâkimi Selami Yılmaz, Gebze Hâkimi Sinan Ekici, Ordu Cumhuriyet Savcısı Suat Uzun, Silifke Hâkimi Talip Demircan, İstanbul İdare Mahkemesi Üyesi Hamit Ali Kandil, Çanakkale İdare Mahkemesi Başkanı Muhammet Tokalı Konya İdare Mahkemesi Üyesi Semih Aslan, İstanbul İdare Mahkemesi Üyesi Şevki Davut, Ankara İdare Mahkemesi Üyesi Tahsin Tosun.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı