Gündem Haberleri

  HSBC çalışanları tiyatrocu oldu, Piraye Hanım rol istedi

  Nilgün KARATAŞ
  28.10.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  HSBC çalışanlarının ’birlikte bir şeyler’ yapmak amacıyla kurduğu HSBC People, spor turnuvaları, sanatsal etkinlikler ve festivallere katılım, maçlara bilet derken bu yıl farklı bir etkinliğe imza attı.

  İlk olarak Sadık Şendil’in ünlü eseri "7 Kocalı Hürmüz" müzikalini sahneleyen çalışanlarının ilk tiyatro deneyiminde elde ettikleri başarı üzerine başta Genel Müdür Piraye Antika olmak üzere herkes yeni oyunda rol istedi. Yönetmenliğini Kaan Erkam, Sanat Yönetmenliğini Hakan Aysev, Dans Kareografi ve Reji Asistanlığını Abdullah Kaya’nın üstlendiği oyunla HSBC çalışanları İstanbul’un yanı sıra Anadolu’ya da turnelere çıkarken, elde edilen bilet gelirleri ile de ihtiyaç sahibi çocuklara tekerli sandalye alındı.

  ÇOK YÖNLÜ BİR ÇALIŞMA: Proje Koordinatörü olan aynı zamanda Bireysel Kredi ve Risk Yönetmeni olan Barış Çoşkuner, ilk oyuna hiçbir tiyatro deneyimi olmayan 26 HSBC çalışanının büyük bir özveri ile hazırlandığını ve elde edilen sonuçları şöyle anlattı: "HSBC People, kişisel gelişim, sosyal aktivite ve sosyal sorumluluk temelinde gönüllü bir birliktelik. Bu yıl bu üçünü birden yapabileceğimiz bir etkinlik yapmak istedik ve tiyatroda karar kıldık. Ancak bu diğerlerinden çok daha zor bir iş. Proje süresince zor günler yaşadık, ancak herkes büyük bir özveri gösterdi, çok emek harcadı. 5 ay boyunca mesai bitiminde bütün vaktimizi bu oyuna verdik, gece gündüz çalıştık. 40 kişi başladık 26 kişi yola devam ettik. Sonuçta ortaya çok beğeni toplayan bir iş çıktı. Bu arkadaşlarımızın başarısını gören diğer çalışanlar da şimdi ikinci oyunda rol istiyor. Genel Müdürümüz Piraye Antika bile yeni oyunda rol istedi. Şimdi yeni oyuna hazırlanıyoruz, bu yeni oyunda yeni arkadaşlarımız da rol alacak, Piraye Hanım’a da küçük bir rol vermeyi istiyoruz."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı