GeriGündem Hrant Dink'in madalyasını eşi Rakel aldı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hrant Dink'in madalyasını eşi Rakel aldı

Agos gazetesi ve öldürülen Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'e layık görülen “Hermann-Kesten Madalyası” adlı ödül, Dink'in eşi Rakel Dink'e verildi.

Uluslararası yazarlar birliği PEN tarafından Almanya'nın Darmstadt kentinde düzenlenen törende, 10 bin avro değerindeki “Hermann-Kesten Madalyası” ödülü, Dink'in eşi Rakel Dink'e verildi.

Rakel Dink törende yaptığı konuşmada, çalışmalarına 10 yıl önce büyük zorluklar altında başladıklarını ve bu zorluklara rağmen büyük bir okuyucu kitlesine ulaştıklarını kaydetti.

Ödül törenine Darmstadt Büyükşehir Belediye Başkanı Walter Hoffmann, Alman Yeşiller Partili Avrupa Parlamentosu üyesi Daniel Cohn-Bendit ile Alman PEN Merkezi Başkanı Johano Strasser de katıldı.
Strasser, “Hrant'ın ölümünden sonra Ermeni kökenli olmadıkları halde sokağa dökülerek, 'Hepimiz Ermeniyiz' sloganı atan insanların olması, Türkiye'nin geleceğinin aydınlık olduğunun bir işaretidir” diye konuştu.

PEN yazarlar birliğinin başkanlığını yapan ve daha sonra onursal başkanı olan Hermann Kesten, 28 Ocak 1900 tarihinde Avusturya-Macaristan İmparatorluğunda dünyaya gelmiş ve 3 Mayıs 1996 tarihinde İsviçre'nin Basel kentinde vefat etmişti.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle