Gündem Haberleri

  Hrant Dink öldürülmesinin 8. yıldönümünde bugün yürüyüşle anılıyor

  Fırat ALKAÇ - Sefa ÖZKAYA
  19.01.2015 - 07:58 | Son Güncelleme:

  Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink, ölümünün 8’nci yıldönümünde düzenlenen yürüyüşle anılıyor. Taksim'de sabah saatlerinden itibaren güvenlik önlemleri alınmaya başlandı. Trafik kontrollü olarak veriliyor. Meydan'dan Agos'un önüne yürüyen binlerce kişi "Hepimiz Hrant’ız" yazılı afişler taşıdı. Anma töreni, konuşmalarla devam ediyor.

  Şişli Halaskargazi Caddesindeki Agos Gazetesi önünde 2007 yılında uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybeden Hrant Dink için anma töreni düzenleniyor.

  HRANT DİNK’İ ANMA YÜRÜYÜŞÜNDEN KARELER

  Taksim’de toplanan kalabalık saat 13.30’da yürüyüşe geçti. Kalabalık Şişli’de bulunan Agos Gazetesi önünde toplandı.

  Anma etkinliğine katılan binlerce kişi ‘Hepimiz Hrant’ız’ yazılı afişler taşıdı. Anma töreni, konuşmalarla devam ediyor.  Berkin Elvan'ın babası Sami Elvan ve annesi Gülsüm Elvan Hrant Dink yürüyüşüne katılmak için Taksim'e geldi.

  Hrant Dink öldürülmesinin 8. yıldönümünde bugün yürüyüşle anılıyor

  Yürüyüş öncesi Hrant Dink’in öldürüldüğü noktaya karanfil bırakılırken, gazete binasına da Dink’in fotoğrafının bulunduğu “Buradayız Ahparig. 8. Yıl” yazılı pankart asıldı.

  Taksim’de başlayacak yürüyüş öncesi güvenlik önlemleri alındı.

  Hrant Dink öldürülmesinin 8. yıldönümünde bugün yürüyüşle anılıyor

  Meydanda çok sayıda polis ile birlikte TOMA’lar bekletiliyor.

  İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, Şişli Halaskargazi Caddesi'ndeki gazete binası önünde düzenlenecek "Hrant'ı Anma Etkinliği" nedeniyle saat 12.00'den itibaren etkinliğinin bitimine kadar Halaskargazi Caddesi, Abide-i Hürriyet Caddesi, Şafak Sokak ile bu yollara çıkan diğer cadde ve sokaklardan kontrollü geçiş sağlanacak. Bu cadde ve sokaklar gerektiğinde ise araç trafiğine kapatılacak.

  Bu kapsamda Tarlabaşı Bulvarı'ndan Mecidiyeköy'e gelen akım, Mete kavşağından Dolmabahçe'ye, Mecidiyeköy'den Halaskargazi Caddesi'ne gelen akım ise Abide-i Hürriyet Caddesi'ne yönlendirilecek.

  ONA ADALET BORCUMUZ VAR" ROZETLERİ SATILIYOR

  Kitlesel yürüyüş ve gösterilerde genelde su, simit, vs. satan seyyar satıcılar Hırant Dink'i anmak için düzenlenen yürüyüşte, yürüyüşe katılanlara üzerinde Hırant Dink'in resmi olan afiş, karanfil ve üzerinde "Ona adalet borcumuz var" yazılı rozetlerden satmaya çalıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı