GeriGündem HP, satın almaya hız verdi
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

HP, satın almaya hız verdi

Amerikanın en büyük yazılım ve donanım şirketlerinden Hewlett Peckard (HP), Comdisco ve Compaq şirketlerini satın almak için çalışmalarını hızlandırırken, Comdisco`ya daha önce verdiği 610 milyon dolarlık teklifi, 750 milyon dolara çıkardığını bildirdi.

Teklif, Teminatsız Alacaklılar Resmi Komitesi ve Comdisco yönetim kurulu tarafından onaylandı. HP`nin verdiği teklifin kabulü, 7 Kasım 2001 tarihine ertelenen Amerikan İflas Mahkemesi satış duruşmasında alınacak nihai onaya bağlı bulunuyor. Onay verildiği takdirde HP, bu satın alma işlemiyle dünya çapında iş devamlılık hizmetlerinin lider sağlayıcısı olmayı hedefliyor.   

Şirket, devam eden hukuki işlemlerin sona ermesiyle Comdisco`nun teknoloji hizmetleri ve Compaq`ın tüm iş birimleriyle faaliyet alanını genişletecek. HP ve Compaq, yıllık ortalama 87 milyar dolar tutarında gelir getirecek, HP bünyesinde bir teknoloji devinin ortaya çıkmasını sağlayacak olan bir anlaşma yaptıklarını açıkladılar.

HP`nin ismiyle faaliyet gösterecek bu yeni oluşum ile hem kurumlara hem de son kullanıcılara en yüksek seviyede komple bir BT ürün ve hizmet dizisi sağlanacağı ifade ediliyor. İki firmanın da  bunu yaparken açık sistem ve mimari anlayışını koruyarak hizmet vereceğinin altı çiziliyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle