GeriGündem HP ile iş depodan tırnağa kadar kolay
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

HP ile iş depodan tırnağa kadar kolay

HP ile iş depodan tırnağa kadar kolay
refid:4897649 ilişkili resim dosyası

HP, yeni depolama çözümlerini üç grup altında topluyor: Veriler için yaşam döngüsü yönetimi çözümleri, IT birleştirme çözümleri ve iş devamlılığını sağlamaya yönelik çözümler. Tamamı birleştirme ve basitleştirme fikrini temel alarak yeniden şekillendirilen bu çözümler, firmalara maliyetlerde ve veri kaybı riskinde azalma, işletme çevikliğinde artış, hizmet devamlılığı ve hızlı bilgi erişimi olarak geri dönüyor.

Öncelikle olaya büyük ve kurumsal firmalar yönünden bakıldığında, kar amacı gözeten her şirketin temel olarak karını yükseltmek ve masraflarını azaltmak gibi bir hedefi var. Böylece firma, aynı işi daha az kaynakla yürüterek büyüyebiliyor ve rekabet şansını artırabiliyor. Depolama sistemlerinin de içinde bulunduğu altyapı maliyetlerinin düşürülmesi ve depolama yönetiminin kolaylaştırılması, firmaların hem karlılığına, hem de iş süreçlerindeki kesintilerin önlenmesine önemli ölçüde katkıda bulunuyor. Bu da müşteri memnuniyetini ve hitap edilen müşteri kitlesini artırıyor, dolayısıyla şirketin müşteriler gözündeki değeri artıyor.

Duruma KOBİ’ler açısından bakacak olursak, orada da benzer bir tablo mevcut. KOBİ’lere yönelik veri depolama çözümlerini, farklı amaçlar için farklı yollarla ve farklı uygulamalarla gerçekleştirmek mümkün. Ancak KOBİ’lerin çoğunun bu kadar farklı yolu değerlendirmeye ne kaynakları var, ne de zamanları. Bu nedenle HP, KOBİ’ler için kolay kurulabilen ve kolay yönetilebilen bir hazır paket veri depolama çözümü sunmaya hazırlanıyor. Bu çabalar kurumsal işletmeler için hazırlanmış çözümleri benzer bir anlayışla KOBİ’lere uyarlamanın yanında, mevcut ürünleri daha ileri götürme çabasını da kapsıyor.

Gelelim gündelik koşuşturmanın içinde normal yaşam akışını sürdürenler için tüm bunların anlamının ne olduğuna. Aslında cevap basit: Kurumsallaşmış büyük şirketlerde ve KOBİ’lerde bu sistemlerle sağlanan verimlilik artışı, gündelik yaşamda faydalandığımız hizmetlerin ve satın aldığımız ürünlerin daha sürekli, daha ucuz ve daha kaliteli olmasına katkıda bulunuyor. Ayrıca her yeni gelişme, daha önce uygulanması mümkün olmayan servisleri de gündeme getiriyor.

Son olarak HP Türkiye’den Necip Özyücel ve Mert Başar, tüm vatandaşlara hizmet vermekle yükümlü olan kamu kurumlarının da, bu birleştirme ve basitleştirme anlayışının kazandıracağı kolaylığa ve verime ihtiyaç duyduğunu özellikle belirtiyorlar.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle