Gündem Haberleri

  HP dizüstülerinde aşırı ısınma

  Hürriyet
  21.10.2005 - 12:08 | Son Güncelleme:

  HP, bazı dizüstü bilgisayar modellerinin bataryalarında görülen aşırı ısınmadan dolayı, kullanıcılara, bataryalarını HP’ye göndermeleri çağrısında bulundu. HP geri çağırma kararını, güvenlik ve müşteri memnuniyeti konusunda duyduğu hassasiyetten dolayı aldığını belirtti. Problemden etkilenen bilgisayar sayısı ise 135 bin.

  HP, bazı dizüstü bilgisayar modellerinin bataryalarında görülen aşırı ısınmadan dolayı, kullanıcılara, bataryalarını HP’ye göndermeleri çağrısında bulundu. Problem yaratan bataryalarını HP’ye gönderen kullanıcılara, yeni batarya paketleri en kısa sürede gönderilecek. HP geri çağırma kararını, güvenlik ve müşteri memnuniyeti konusunda duyduğu hassasiyetten dolayı aldığını belirtti.

   

  Parçaları Kanada’da üretilen ve Tayvan ve Çin’de bir araya getirilen bazı batarya paketleri, kullanıldığında aşırı ısınmaya neden olabiliyor. Bu ısınmanın dizüstü bilgisayara hiç bir zararı olmasa da, ısınmadan kaynaklanacak renk ve şekil değişikliği olduğu takdirde kullanılmaması gerekiyor. Kullanıcıların, yeni bataryaları gelene kadar, dizüstü bilgisayarlarını pille değil, elektriğe bağlı olarak kullanmaları öneriliyor.

   

  Bataryalarında sorun olduğundan kuşkulanan kullanıcılar, www.hp.com/support/BatteryReplacement adresinden bilgi edinebilir veya HP’ye 0212 444 71 71 numaralı telefondan ulaşabilirler.

   

  Problemli bataryalar, Mart 2004 – Mayıs 2005 tarihleri arasında, Türkiye’de toplam 18.586 adet satılan HP Compaq nc6000, nc8000, nw8000, nx5000, nx9005, nx9000, nx9010 ve nx9105 dizüstü bilgisayar modellerde görülebiliyor. HP tarafından yenilenecek bataryaların barkodlarının GC, IA, L0 veya L1 ile başlaması gerekiyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı