Gündem Haberleri

  HP çalışanları müşterilerle buluştu

  Hürriyet İnternet
  14.02.2006 - 10:50 | Son Güncelleme:

  HP çalışanlarının, müşterilerle bire bir iletişim kurarak, onların ürünler konusunda beklentilerini ve yaklaşımlarını daha iyi anlamak için bayilerde bizzat satışta bulundukları ‘HP Günü’ organizasyonu düzenlendi. Çalışanlar, 20 Ocak 2006 Cuma günü Carrefour İçerenköy Alışveriş Merkezi’ndeki Teknosa ve Bimeks mağazalarında, 13.00-17.00 saatleri arasında birer satış temsilcisi gibi çalışarak, farklı ürünlerin satışlarını yaptılar.

  Etkinlik, HP çalışanlarının, bayi tarafındaki satış temsilcilerinin çalışma koşullarını yakından inceleme şansı bulmalarına da yardımcı oldu. Organizasyon süresince HP çalışanları bolca sıcak satış deneyimi edinirken, müşterilerin bir ürünü alırken hangi noktaları dikkate aldığını da bizzat gözlemleme fırsatı buldular. Bunun sonucunda da ürün sunuş ve hizmet kalitesinin artırılması yönünde çok değerli bilgiler edindiler.

   

  HP, satış etkinliğinin ardından, perakende kanalıyla ilişkilerini pekiştirmek ve birlikte bir takım olarak iş geliştirmek için 31 Ocak Salı günü de geleneksel Perakende Kanalı Bowling Turnuvası’nda iş ortaklarıyla bir araya geldi. Dokuzuncusu düzenlenen organizasyonda, HP çalışanları ve iş ortakları yoğun çalışma günlerini arkada bırakıp, birlikte eğlendiler.

   

  HP, perakende kanalında gücünü artırıyor

   

  HP’nin perakende kanalındaki gücü her geçen gün artıyor. Geçen yıl, Türkiye perakende sektöründe 104 milyon dolar satış cirosu elde eden HP, bir önceki yıla göre %35 büyüyerek pazardaki gelişmenin üzerinde bir performans sergiledi.

   

  HP içinde yer alan perakende ekibi, kanala paralel olarak büyüyor. İstanbul, Ankara ve İzmir üçgeni dışına çıkarak farklı illerdeki tüketiciye daha etkin bir hizmet sunmak için yeni projeler geliştiriliyor. HP, satış sonrası destekte de sürekli gelişim gösteriyor. Her ay binlerce fotoğraf makinesi ve binlerce dizüstü bilgisayarı tüketiciye ulaştırırken yıllar sonra da aynı memnuniyet seviyesini korumayı hedefliyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı