Gündem Haberleri

  Hozat ilçe emniyet müdürü intihar etti

  Ferit DEMİR /TUNCELİ-DHA-hurriyet.com.tr
  24.11.2012 - 16:31 | Son Güncelleme:

  Tunceli'nin Hozat İlçesi Emniyet Amiri Çağlar San, bugün evinde tabancasıyla başına ateş ederek intihar etti.

  Hozat İlçesi Emniye Amiri Çağlar San, bugün akşam saatlerinde evinde beylik tabancasıyla başına 1 el ateş ederek intihar etti. Silah sesi üzerine eve gidenler San'ın cansız bedeniyle karşılaştı. İntihar üzerine eve giden savcı, çalışmalarını sürdürüyor.

  HOZAT'TAN SON HABER 22 KASIM'DA GELMİŞTİ

  İntihar üzerine Tunceli'den Emniyet Müdürlüğü olay yeri inceleme ekipleri helikopterle Hozat'a gönderildi. Emniyet Amiri Çağlar San'ın ilçede yaklaşık 5 aydır görev yaptığı ve daha önce de yıllarca eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu'nun yakın koruma ekibinde yeraldığı belirtildi.

  Hozat Emniyet Amiri Çağlar San'ın intiharıyla henüz bir resmi açıklama yapılmazken, neden intihar ettiği de araştırılıyor.

  HOZAT’TAN AYRILMAK İÇİN HAZIRLIK YAPIYORMUŞ

  San’ın İstanbul’da yaşayan ve halime olduğu belirtilen eşinin kendisini bu sabahtan itibaren defalarce cep telefonundan aradığı, ancak cevap alamayınca İlçe Emniyet Amirliği’ne arayıp yardım istediği belirtildi. Eşinin uyarması üzerine ilçede amirlerini arayan polisler bulamayınca durumu Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz’a bildirdikleri, emniyet müdürünün talimatı üzerine de savcının haberdar edildiği öğrenildi.

  Savcı ve polislerin kapıyı kırıp içeri girdiklerinde Çağlar San’ın kanlar içindeki cesediyle karşılaştıkları ifade edildi. Savcının evde yaptığı incelemenin ardından ceset otopsi yapılmak üzere Malatya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

  TAYİNİ DURDURMAK İÇİN AÇTIĞI DAVAYI KAZANMIŞ

  Tunceli Vali Yardımcısı Güldoğan ve Tunceli Emniyet Müdürü Hayati Yılmaz da ilçeye giderek, konuyla ilgili Kaymakam Murat Eren ve ilgililerle görüşüp bilgi aldı. İstanbul Bakırköy’den 5 önce Hozat’a tayin olan Çağlar San’ın tayinini durdurmak için mahkemeye başvurduğu ve davayı da kazandığı öğrenildi. Kazandığı davanın ardından ilçeden ayrılmak için hazırlıkları yaptığı belirtilen Çağlar San’ın cuma günü Hozat’taki fişlemeyle olayı ile ilgili mülkiye müfettişine bilgi verdiği kaydedildi.

  EMNİYETTEN AÇIKLAMA

  Evinde ölü bulunan Hozat İlçe Emniyet Amiri Çağlar Şan’ın intihari ile ilgili Tunceli Emniyet Müdürlüğü yazılı açıklama yaptı. İlk bulgulara göre emniyet amirinin intihar ettiğinin değerlendirildiğinin belirtildiği açıklamada ’24.11.2012 günü saat 14.00 sıralarında Tunceli’nin Hozat İlçe Emniyet Amiri olarak görev yapan Çağlar Şan, ikametinde eks olmuş halde bulunmuştur. Müdürlüğümüz olay yeri inceleme ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde ilk bulgulara göre olayın intihar olduğu değerlendirilmektedir’ denildi.

   

   HOZAT EMNİYET AMİRİNİN GÖRÜNTÜLERİ / WEB TV

  FİŞLEME İLE GÜNDEME GELDİ

  Hozat'ta geçtiğimiz günlerde jandarma ve polis tarafından ilçede çok sayıda kamu görevlisi ve kişinin fişlendiğinin ortaya çıkmıştı. Hozat'ta İlçe Jandarma Komutanlığı ve Emniyet Amirliği'nin bazı kişileri iddiaya göre kaymakamlık talimatıyla fişlemesinin ortaya çıkması ardından kaymakamlık, jandarma ve poliste aramalar yapılarak bütün bilgisayarların hard diskler kopyalanıp alınırken, bazı belge ve dokümana da el konulmuştu.

  Olayla ilgili Tunceli Valiliği de başlattığı soruşturma kapsamında, İçişleri Bakanlığı'ndan gelen 2 mülkiye başmüfettişi de çalışmalarda bulunmuştu.

  Hozat ilçe emniyet müdürü intihar etti
  Hozat İlçe Emniyet Amiri Çağlar San'ın (Solda) yer aldığı bu fotoğraf en son 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları sırasında çekilmişti.

   


   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı