Gündem Haberleri

  Hostesleri ağlattılar

  Hürriyet Haber
  12.03.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pırlanta kaçakçılığı yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan, ‘‘Meriç’’ adlı THY uçağının 10 kişilik ekibi iki saat süreyle sorgulandı.

  Türk Hava Yolları'nın dün Cape Town'dan İstanbul'a gelen kabin ekibinin pırlanta kaçakçılığı yaptığı ihbarı, 10 kişilik ekibin gözaltına alınmasına neden oldu. Atatürk Havalimanı Koruma Şube Müdürlüğü polisleri tarafından dün sabah saat 07.20'de gözaltına alınan kabin ekibinin 2 saat süren sorgusu ve yapılan aramalarında herhangi bir kaçak eşya veya değerli taşa rastlanmadı. Atatürk Havalimanı Emniyet Koruma Şube Müdürü Yener Kur, kimliği belirsiz bir kişinin kendilerini 2 kez telefonla arayarak, Güney Afrika'nın Cape Town Kenti'nden İstanbul'a yapılan THY seferlerinde hostes Safiye Yılmaz ve diğer hosteslerin pırlanta ve diğer bazı değerli taş kaçakçılığı yaptıkları ihbarında bulunduğunu söyledi.

  Pilotlar sorgulanmadı

  Kur, bunun üzerine, Cape Town-İstanbul seferini tamamlayarak dün sabah İstanbul'a gelen Kaptan Pilot Yüksel Özyiğit yönetimindeki THY'nin Aırbus A 310 tipi ‘Meriç’ uçağının hosteslerinin, ifadelerine başvurduklarını belirtti. Yaklaşık 11 saatlik Güney Afrika-Türkiye uçuşundan sonra 2 saat ifadelerine başvurulan ve üzerleri aranan kabin ekibi, ihbarın asılsız olduğu belirlenince serbest bırakıldı. Bu arada THY yetkilileri, hakkında yapılan isimsiz ihbarların gerekçesini öğrenebilmek için hostes Safiye Yılmaz'ın ifadesini aldı. Bu hostesin ilişkileri de araştırılmaya başlandı. İhbar yalnızca kabin ekibine yapıldığı için pilotların ifadesine gerek duyulmadı.

  Asılsız ihbar şoku

  11 saatlik, yorucu Cape Town-İstanbul seferinden sonra gözaltına alınan uçuş ekibi neye uğradıklarını şaşırdı. Asılsız bir ihbar yüzünden 2 saat boyunca sorgulanan, çantaları ve üstleri aranan hosteslerin, yaşadıkları şokun etkiyle ağladıkları görüldü.


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı