Gündem Haberleri

  Hostesin ailesi tazminat istiyor

  Gamze AKKUŞ, Berna ÇEPNİ / İSTANBUL
  15.01.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Isparta’da 30 Kasım 2007’de düşen ve 57 kişinin öldüğü yolcu uçağının hosteslerinden Sinem Vurgun’un ailesi, kızlarının ölümünden sorumlu tuttukları uçağın sahibi, işletmeci firma ve sigorta şirketine toplam 200 bin liralık tazminat davası açtı.

  SİNEM Vurgun (26), Doğan ve Hatice Vurgun çiftinin 3 kızından en küçüğüydü. Arkadaşları arasında güzelliğiyle ön plana çıkıyordu. Herkes onu şarkıcı Ebru Gündeş’e benzetiyordu. Sinem’in ortaokuldan beri hayali hostes olmaktı. 2007’nin başında kursu bitirip hostes oldu. Havada olmayı o kadar çok seviyordu ki verilen tüm uçuşları kabul etti. 30 Kasım’da Isparta uçuşuna katılacağını öğrendi. O gün 4 kez görüştüğü annesine, “Isparta’ya uçacağız. Seni seviyorum. Cumartesi günü görüşürüz. Hakkını helal et” dedi. MSN’de görüştüğü ve “Aşkım” diye hitap ettiği kuzeni Kıvanç Koral’a da, “Isparta’dan gül reçeli alıp döneceğim’ diye mesaj yolladı. Vurgun’un çalıştığı Atlasjet’in uçağı, aralarında 1.5 aylık bir bebeğin de bulunduğu 50 yolcu ve 7 mürettebatla Atatürk Havalimanı’ndan 00.51’de havalandı. Uçak 01.36’da Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na inişe geçtiği sırada radarda kayboldu.

  ‘Sinem bize bakıyordu’

  Yaklaşık 4 saat aranan uçağın enkazını, Türk Hava Kuvvetleri’ne ait, Ankara’dan kalkan özel termal kameraya sahip arama-kurtarma helikopteri 06.00 sıralarında Türbetepe’nin Zirvesi’nde buldu.
  Vurgun Ailesi adına 24 Kasım’da Bakırköy Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran Avukat Rüştü Köprülü, Sinem’in ölümünde uçağın sahibi World Focus Havayolları, işletmeci Atlasjet ve uçağın sigorta şirketi Eureka’nın müşterek sorumlu olduklarını iddia etti. Sinem’in sadece manevi olarak değil maddi olarak da ailesine destek olduğunu anlatan Köprülü, kazadan sonra Vurgun Ailesi’nin maddi ve manevi zor günler geçirdiğini belirtti. Rüştü Köprülü, Sinem’in annesi Hatice ve babası Doğan Vurgun ile kardeşi Didem Çiğdem Öngen için 70 bini maddi toplam 200 bin lira tazminat talep etti. Rüştü Köprülü davaya delil olarak kaza tutanakları ve bilirkişi raporlarını koydu.

  4 yöneticiye dava

  KAZAYLA ilgili Isparta’da 8 duruşma yapıldı. Son olarak kazaya ilişkin Atlasjet’in üst düzey 4 yöneticisi hakkında Yargıtay’ın bozma kararı doğrultusunda dava açıldı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı