Gündem Haberleri

  Hostes sevgiliyi çıldırtan davalar

  Hürriyet Haber
  24.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  12 yıl birlikte yaşadığı evli, doktor sevgilisinden bir de kızı olan eski hostes, aşkı yüzünden kendini mahkemede buldu. Eski hostesin ‘iftira’ ve ‘şantaj’ davalarından dört yıl hapsi isteniyor.

  ESKİ THY hostesi Nilay Görnü, 12 yıl birlikte yaşadığı, kızı Çağla'nın babası olduğunu iddia ettiği, saç ekim uzmanı Dr. Behzat Çağlayan Pınar'ın açtığı 'tehdit' davasından sonra, şimdi de doktorun sekreterinin açtığı 'iftira' davasıyla hákim karşısına çıktı. Hakkında açılan davalara isyan eden 36 yaşındaki Görnü, ‘‘Aldatılan benim. Bunları hak etmedim’’ dedi. Kadıköy 6'ncı Asliye Ceza Mahkemesi'nde önceki gün görülen duruşmaya, hakkında 'iftira' suçundan 2 yıl hapis cezası istenen Nilay Görnü katıldı.

  Sahte imzayla borçlandırdılar

  Sekreter Meral İmre'nin kendisini arayarak, Dr. Pınar'ın kızına ve kendisine sağlık sigortası yaptırmak istediğini söyleyen Nilay Görnü, ‘‘Sigorta için sekretere kimliklerimizi gönderdim. Noterden de imza vekaletnamemi alan İmre, adıma borçlanmış. Borç ödenmeyince arabama haciz geldi. Savcılığa başvurdum. Bilirkişi, imzanın bana ait olmadığı belirtti, ancak rapora yanlışlıkla tersi yazıldı’’ dedi.

  Sekreteriyle beni aldattı

  Kadıköy 5'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde de 'ölümle tehdit ve şantaj' suçundan 2 yıl hapis istenen Görnü şöyle dedi: ‘‘Doktorun evli olduğunu öğrendiğimde hamileydim. Doğum sonrası aramız bozuldu. Sekreteri Meral ile beni aldattı. Benden habersiz kızımı, eşinin nüfusuna yazdırdı. Beni döverek zorla vekalatname aldı. Kooperatif ve devremülkümü sattı.’’

  Bir de tazminat davası var

  Nilay Görnü hakkında Kadıköy 3'üncü Asliye Hukuk Mahkemesi'nde ise tazminat davası açan sekreter Meral İmre, bir önceki celsede Görnü' nün telefonda ‘‘Hepinizi öldüreceğim’’ dediğini ve zorla para istediğini ileri sürmüştü. Dr. Pınar da şikáyet dilekçesinde, Görnü'ye bir otomobil ve 50 milyar lira değerinde daire verdiğini, buna rağmen kendisinden şantajla para istediğini iddia etmişti. Mahkeme, duruşmayı erteledi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı