Gündem Haberleri

  Hortumcuya darbe yasası imzaya açıldı

  Hürriyet Haber
  21.10.2003 - 01:53 | Son Güncelleme:

  Batık bankalarda hortumlanan paranın daha hızlı tahsil edilebilmesi için hazırlanan yasa tasarısı bakanlar kurulunda imzaya açıldı.

  Bakanlar Kurulu'nun yaklaşık iki saat süren toplantısının ardından açıklama yapan Hükümet Sözcüsü ve Adalet Bakanı Cemil Çiçek, toplantıda bu hafta içinde yapılacak Meclis çalışmalarının da değerlendirildiğini anlatan Çiçek, bugün gündeme alınacak olan TMSF'ye devredilen bankalar ve BDDK çalışmaları ile ilgili soru önergelerinin ‘açılmasından yana’ olduklarını belirtti.

  Çiçek, Meclis'te bulunan Özelleştirme İdaresi'ne bağlı bazı kuruluşların özelleştirilmesini kolaylaştıracak olan Petrol Piyasası Kanunu tasarısının biran önce yasalaşması kararını aldıklarını da açıkladı. Çiçek, kendisi tarafından hazırlanan ve içi boşaltılan bankalardan çekilen paraların etkili bir şekilde takibi ve tahsilini sağlayacak yasa tasarısının da imzaya açıldığını belirtti.

  Çiçek, Türkiye'nin Irak'a ilişkin her türlü hazırlığını yaptığını belirterek, ‘‘Bütün mesele şartların ne zaman olgunlaşaçağı meselesidir. Barışın sağlanmasına katkı sağlayacaktır. İlave bir adım atmasına gerek yok’’ dedi.
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı