Gündem Haberleri

  Horlamaya ithal çözüm

  DHA
  07.02.2010 - 14:42 | Son Güncelleme:

  Halka şeklinde buruna takılan ve manyetik sinyaller yayarak horlamayı engelleyen cihaz büyük ilgi görüyor.

  ABD'den ithal edilen horlamayı önleyen Snore Relief (Horkes) cihazı, ilgi gördü. Halka şeklinde buruna takılan ve manyetik sinyaller yayarak horlamayı engelleyen cihaz 89 TL’ye satılıyor.

  Konya'da bu cihazın satışını yapan ‘Tuğra Medikal' sahibi Özden Uluğ, genizde et olması, burun kemiğinde eğrilik gibi sağlık sorunlarından kaynaklanabilen horlamanın bunun sayesinde ilk günden itibaren kesiyldiğini söyledi. Uluğ, “Herhangi bir yan etkisi olmayan Horkes, Amerikan FDA standartlarına sahip CE sertifikalı üründür. Nefes yolu sinirlerini etkili bir biçimde harekete geçiren CMOS çipi sayesinde horlamayı hemen kesmeye yardımcı oluyor” dedi.
  Horlamanın büyük sorun olduğunu ve özellikle evli çiftlerin birbirlerini rahatsız ettiğini anlatan Özden Uluğ, şunları söyledi:

  “Buruna takılarak kullanılan Horkes, laboratuvar ortamında üretilmiş mıknatıslar sayesinde burun deliğindeki sinirlere titreşim ve sinyaller göndererek horlamayı engelliyor. Ayrıca gece uyurken nefes alma sorununu ortadan kaldırıyor. Cihaz sürekli kullanıldığı zaman tedavi edici özelliği de var. Ama 90 gün boyunca düzenli ve sürekli kullanmak gerekiyor. Cihazda ‘CMOS’ adlı çipleri yer alıyor. Bu çipler burun yumuşaması, damar yumuşaması ve küçük dil sorunlarından kaynaklanan nefes darlığı ve hormayla ile ilgili tüm hastalıkları tedavi ediyor. Yurt dışından ithal edilen Horkes, Türkiye’de 89 TL'ye satılıyor. Cihazı 15 gündür satıyoruz. Büyük ilgi var. 50 müşterimizden, 8'i doktor.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı