Gündem Haberleri

  Hopdedikslere komşu oldu

  Yaşar ANTER / MUĞLA, DHA
  12.07.2001 - 01:15 | Son Güncelleme:

  Marinaya karşı verdikleri mücadele dolayısıyla adları ‘‘Yalıkavak Hopdediksleri’’ne çıkan Ali Şen ve Serdar Turgut'a ünlü bir komşu geldi; Kenan Evren... Marmaris'in sıcağından bunalan Evren, Bodrum Yalıkavak'taki yüzme havuzlu villasına taşındı.

  MARMARİS'in kavurucu sıcağından bunalan Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren, yapılacak marinaya karşı verdikleri mücadele dolayısıyla, ‘‘Yalıkavak Hopdediksleri’’ diye anılan işadamı Ali Şen ve Hürriyet yazarı Serdar Turgut'a komşu oldu... Evren, Bodrum'un Yalıkavak Beldesi'nde yaptırdığı yüzme havuzlu süper lüks villasına taşındı. ‘‘Burada gençleşmiş gibiyim’’ diyen Evren, bundan böyle yılın altı ayını Bodrum'da, altı ayını da Marmaris'te geçireceğini söyledi.

  GENÇLEŞİYORUM

  Evren'in, Yalıkavak Beldesi'nin Tilkicik Koyu'nda, Kenan Evren Caddesi'ndeki Günbatımı Konakları'nda yaptırdığı yeni villasının inşaatı, dört yılda tamamlandı. Temmuz ve ağustos aylarının Marmaris'te çok sıcak ve nemli geçmesinden, Marmaris'in Armutalan Beldesi'ndeki denize yaklaşık 3 kilometre uzaklıktaki villasında yazı dört duvar arasında geçirmekten yakınan Evren, Bodrum'daki evi tamamlanır tamamlanmaz taşındı. Tüm odaları klimalı, yeni evinde ilk röportajını DHA muhabiriyle yapan Evren, Yalıkavak'ı serin havası, nemin azlığı ve Bodrum'da yaşayan iki kızına yakınlığı nedeniyle seçtiğini söyledi. Evren şöyle konuştu:

  ‘‘Kızlarımdan ikisinin evi Torba'da. Onlar bana gelemediği için ben Yalıkavak'a yerleştim. Bu yıl Marmaris'e 10 Eylül'de döneceğim. Gelecek yıl ise mayıs ayında Yalıkavak'a gelirim, Buranın havası beni gençleştiriyor, kendimi çok daha dinç hissediyorum. Gelecek yıllarda altı ayı Yalıkavak'ta geçiririm.’’

  IMF'ye bile illallah dedirttiler

  Üzerinde kot pantolon, kareli spor gömleğiyle, zinde bir görünüm sergileyen Evren, bazı konularda şunları söyledi:

  Bizim zamanımızda, IMF hiç zorluk çıkarmadı ama biz de dediklerini aynen yapardık. IMF denildiğinde vücudumun tüm tüyleri diken diken olur. Adını bile duymak istemem.

  Ama bizimkiler alıştı galiba. Yüzme bilmeyen ülke ekonomisini denize attılar. Sonra da yılana sarıldılar. Yani IMF'ye. Sarıla sarıla adamları da bıktırdık. 18'inci defa adamlara sarıldık. Artık IMF de bizimkilere kızmaya başladı.

  Sıkıştığımızda bazı şeyleri Allah'a havale ederiz ama Allah da bıktı bizimkilerden. IMF de illallah dedi. İşi gücü bıraktılar. Türk Telekom diye tutturdular. Bu ülkenin başka sorunu yok mu?

  Demirel'in politikayı bırakması zor. Politikaya burnunu bir sokan bir daha kurtulamıyor. Japon yapıştırıcı gibi yapışırlar.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı