Gündem Haberleri

  Hollywood'un lezbiyen yıldızları darphane gibi

  Kasım CİNDEMİR/WASHINGTON
  05.01.2002 - 02:04 | Son Güncelleme:

  Hollywood'da parayı en çok lezbiyen yıldızların kazandığı ortaya çıktı. Laura Dern, Drew Barrymore, Amy Yasbeck gibi lezbiyen ve biseksüel yıldızlar, para kazanma konusunda son derece becerikliler.

  Maryland Üniversitesi'nde gerçekleştirilen bir araştırmada, son dört yılın Hollywood verileri incelenerek sektördeki lezbiyen ve biseksüel kadın çalışanların hem gay, hem de heteroseksüel aktörlerden daha çok kazandıkları belirlendi.

  Araştırma sonucu, ‘‘kadınları seven kadın yıldızlar’’ın 40 yaşına geldiklerinde, diğerlerine göre ortalama üçte bir oranında daha zengin oldukları saptandı. Buna tek istisna olarak Oscar ödüllü Julia Roberts gösterildi.

  Lezbiyenlerin medyadan daha fazla ilgi gördüğü ve çok daha iyi çalıştıkları ifade edildi. Lezbiyenlerin hiçbir zaman bir erkeğin sağlayacağı parasal güvenceye sahip olamayacaklarını bildikleri için, para kazanmaya önem verdikleri, ayrıca bağımsızlık dürtülerinin daha kuvvetli olduğu kaydedildi. Lezbiyenlerin çocukları olmadığı için de genelde tasarrufa daha yatkın olduğu ifade edildi. Ellen DeGeneres, Drew Barrymore, Laura Dern, Amy Yasbeck gibi yıldızlar Hollywood'un önde gelen lezbiyen ve biseksüel kadınları olarak biliniyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı