Gündem Haberleri

  Hollywood'da korku filmlerini aratmayan cinayet

  Hürriyet Planet
  20.01.2012 - 14:11 | Son Güncelleme:

  ABD, korku filmlerini aratmayan bir olaya odaklanmış durumda.

  ABD film sanayisinin kalbi olarak bilinen Hollywood’da, 4,200 dönümlük Griffith Park'ında parçalanmış vücut parçaları bulan polis, cinayetin sırrını çözmek için Los Angeles'ın tarihinde tanık olduğu en büyük aramayı başlattı.

   

  Polis, iki gün önce köpeğini gezdiren biri tarafından Pitt’in evinin yakınlarında gövdesinden ayrılmış bir insan kafası, iki el ve iki ayak bulunduğunu açıkladı. Smith, ipucu elde etmek için ünlü aktörün korumalarının ifadesinin alındığını söylerken, korumalar olağandışı bir durumla karşılaşmadıklarını belirtti.

   

  Los Angeles Polis Akademisi, Los Angeles’ta bugüne kadar görülen en büyük aramalardan birini başlatarak, yaklaşık 3 hektarlık park alanına girişi yasaklayarak, 120 polisin katıldığı bir arama başlattı. Griffith Park alanı ve civarında delil elde edebilmek için helikopter, arazi araçları ve özel eğitimli polislerin katılımıyla başlatılan arama çalışmalarına devam ediyor.

   

  Polis şefi Andrew Smith, “Cinayetin, vücut parçalarının bulunduğu yerde yaşandığını zannetmiyoruz… Cinayeti işleyen kişi ise yakınlarda bir yerde” dedi.

   

  Pitt, 1995 yılında çekilen “Se7en” filminde, bir kutuda bulunan kesik kafanın esrarını çözmeye çalışan bir dedektifi canlandırıyordu. Kesik kafayı bulan Lauren Kornberg, “vücut parçalarının gerçek olmadığını ve yakınlardaki bir film setine ait olduğunu düşündüğünü” söyledi.  

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı