Gündem Haberleri

  Hollandalı çift cinayetinde 20 gözaltı

  Erol AKKIR/ANTALYA, (DHA)
  04.10.2007 - 14:14 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'daki villalarında öldürülmüş olarak bulunan Hollandalı çift Robert Klaarmond ve Johanna Adriana Klaarmond'ın otopsisinde, tüfekle ateş edilerek değil, başlarına çekiç ve benzeri ağır cisimlerle vurularak öldürüldüğü ortaya çıktı. Cinayeti soruşturan jandarma, villanın yapımında çalışan inşaat ustalarından, taşerona, sucudan, bakkala 20 kişiyi gözaltına aldı.

  Hollanda'da makine mühendisi olarak çalışan Robert ve anaokulu öğretmeni olan Johanna Adriana Klaarmond, 1996 yılında emekli olduktan sonra Türkiye'ye geldi. Antalya'nın merkeze bağlı Yeşilbayır Beldesi Duacı Köyü Kuzeykent 116 Sokak'ta arazi alan çift, yaşamlarını burada sürdürmek üzere villa yaptırdı. 73 yaşındaki Robert ve 71 yaşındaki eşi Johanna Adriana Klaarmond, dün evlerinde komşuları tarafından ölü bulundu. 4- 5 gün önce işlendiği tahmin edilen cinayetin ardından Adriana'nın cesedi salonun ortasında, eşinin cesedi ise bodrum katındaki otoparkta bulundu.

  Jandarma dün ortaya cıkan çifte cinayetle ilgili başlattığı soruşturmayı genişleterek sürdürüyor. Jandarma, Hollandalı çiftin katillerine ulaşmak için, 4 yıl önce yapımına başlanan villanın inşaatında çalışan usta, taşeron ve işçilerin tek tek adreslerine ulaştı. İnşaat işçilerinden taşerona, eve su getiren sucudan, ekmek servisi yapan bakkal çırağına kadar 20 kişi cinayetle ilgileri olabileceği düşüncesiyle gözaltına alındı.

  SALONDA YİYECEK

  Çatısının inşaatı halen süren villada elde edilen tüm deliller olay yeri ekipleri tarafından incelemeye alındı. Jandarma olay yeri inceleme ekipleri, villanın üst katındaki salonda yemek masasının üzerinde yiyecek maddeleri ve açılmış iki şişe şarap buldu. Evin içinde boğuşma ve karşılıklı itiş kakış şeklinde mücadele yaşandığı izlenimi edinen jandarma, kafasına darbe alan Robert Klaarmond'un, aşağı katta bulunan otomobil garajına kaçtığını ifade etti. Garajda çifte ait 07 MB 534 plakalı bir otomobil ve bir motosiklet bulundu.

  BAŞLARINA VURULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞLER

  Robert- Johanna Adriana Klaarmond'un cenazelerine Akdeniz Üniversitesi Adli Tıp Kurumu'nda otopsi yapıldı. Kafaları parçalandığı için ilk etapta tüfekle öldürüldükleri açıklanan çiftin, otopside başlarına ağır cisimlerle vurularak öldürüldükleri belirlendi. Uzmanlar, cinayetin 5 gün önce işlendiğini tahmin ettiklerini, kesin tarih ve saatinin alınan örneklerin sonuçlarıyla netleşeceğini bildirdi.

  PARA KASASI AÇIK

  Endonezya asıllı Hollanda vatandaşı çiftin villayı 350 bin YTL'ye iki yılda yaptırdığını belirten komşuları Nisa Şehan, cinayetin ardından jandarmaya birlikte eve girdiğinde cep telefonlarının şarj cihazına takılı olduğunu, çevrede hiç para bulunmazken, kasanın açık olduğunu söyledi. Şehan, Robert'in yaptırdığı evin Endonezya mimarisine uygun olması için çalıştığını, havalandırma sistemine çok önem verdiğini de belirtti. Evde ve bahçede yapılan incelemelerde de Hollandalı çiftin bahçelerinde Endonezya'ya özgü bitkiler ve tütün yetiştirdikleri görüldü.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı