Gündem Haberleri

  Hollanda: Kuş gribi için özel önleme gerek yok

  (a.a.)
  12.01.2006 - 21:51 | Son Güncelleme:

  Hollanda hükümeti, Türkiye'de baş gösteren kuş gribi dolayısıyla havaalanlarında yolcular için özel bir önlem alınmasının planlanmadığını bildirdi.

  Tarım Bakanı Cees Veerman, parlamentoya gönderdiği yazıda, Türkiye'den gelecek yolcular için havaalanlarına mikrop öldürücü özel paspaslar serilmesi yolunda bir uygulamaya gerek görülmediğini bildirdi.

  Bakan Veerman, yazısında, Türkiye'de alınan önlemler konusunda Lahey Büyükelçisi Tacan İldem ile görüştüğünü ve Türk hükümetinin gerekli önlemleri yürürlüğe koyduğuna ilişkin bilgi aldığını belirtti.

  Veerman, kuş gribine karşı kaynağından önlem alınmasının daha doğru bir yaklaşım olacağını vurgulayarak, mikrop öldürücü paspasların Hollanda yerine Türkiye'deki havaalanlarında uygulamaya konulmasının yerinde bir karar olacağını ifade etti.

  Bakan Veerman, Hollanda'nın kuş gribiyle mücadele konusunda, parasal yardım yanında hastalığın daha iyi tanımı ve teşhisi konusunda bilgi yardımında da bulunabileceğini Büyükelçi İldem'e ilettiğini kaydetti.

  Hollanda'da sektör temsilcileri ve siyasi partilerden hafta başında yapılan açıklamalarda, kuş gribinin Hollanda'ya da sıçramaması için hükümetin Türkiye'den gelecek yolculara karşı havaalanlarında özel önlemler alması istenmiş, bu bağlamda yolcuların geçeceği yerlere mikrop öldürücü paspaslar serilmesi önerilmişti.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı