Gündem Haberleri

  Hollanda Dışişleri Bakanı Türkiye'ye gelecek

  AA
  05.09.2012 - 11:47 | Son Güncelleme:

  Hollanda Dışişleri Bakanı Uri Rosenthal, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun davetine icabetle Türkiye'yi ziyaret edecek.

  Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre, Rosenthal 6-7 Eylül tarihlerinde Türkiye'de olacak.

  Hollanda Dışişleri Bakanı Rosenthal'in Türkiye'de geçici koruma sağlanan Suriyelilerin kalmakta olduğu bir barınma merkezini ziyaret etmesi, daha sonra İstanbul'da Davutoğlu ile görüşmesi planlanıyor.

  Dışişleri Bakanlığı açıklamasında, Rosenthal'in ziyaretinde ağırlıklı olarak bölgesel ve uluslararası konularda görüş alışverişinde bulunulması ve Türkiye-Hollanda ikili ilişkilerinin ele alınmasının tasarlandığı belirtildi.

  Açıklamada, "Hollanda Dışişleri Bakanı Rosenthal'in ülkemizi ziyaretinin, Türkiye-Hollanda diplomatik ilişkilerinin tesisinin 400. yıldönümünün kutlandığı 2012 yılında gerçekleştirilen karşılıklı üst düzey ziyaretlerle yakalanan ivmenin sürdürülmesine, ülkelerimiz arasında mevcut köklü dostluğun ve işbirliğinin daha da derinleştirilmesine imkan sağlaması ve Türkiye ile Hollanda'nın güncel bölgesel ve uluslararası konulara ilişkin ayrıntılı fikir alışverişinde bulunmalarına vesile teşkil etmesi beklenmektedir" denildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı