GeriGündem Holiganlar intikam peşinde
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Holiganlar intikam peşinde

Leeds taraftarı holiganların, İstanbul'da 2 İngiliz'in ölümüyle sonuçlanan olayın intikamını almak için Kopenhag'a gideceği belirlendi. Bu konuda istihbarat alan İngiliz polisi, Danimarka polisiyle acil bir toplantı yaptı.

Büyük maça 3 gün kaldı

İNGİLİZ Leeds United kulübü taraftarı holiganların, İstanbul'da meydana gelen ve 2 İngiliz taraftarın ölümüyle sonuçlanan olayın intikamını almak üzere Kopenhag'a gidecekleri belirlendi.

İngiltere'nin ciddi günlük gazetelerinden ‘The Guardian’, gelişmeleri ‘‘Polis, Leeds taraftarlarının intikam saldırısından çekiniyor’’ başlığıyla verdi. Gazeteye göre, Yorkshire emniyet yetkilileri, bu konuyu görüşmek ve önlemleri gözden geçirmek üzere, Pazartesi günü acilen Kopenhag'a gitti. Leeds taraftarı holiganların Kopenhag'a gidip olay çıkarabilecekleri yolunda istihbarat raporu alan Yorkshire polisinin harekete geçtiği belirtilen haberde, Kopenhag'da İngiliz ve Türkler arasında olay çıkmasından çekinildiği kaydedildi. Kopenhag'a giden İngiliz emniyet görevlilerinin, Danimarkalı yetkililerle yaptıkları toplantıda, Leeds taraftarlarının, takımları, Galatasaray'a elenmeden önce Kopenhag için uçak bileti satın aldıkları, bu kişilerin karaborsadan temin edebilecekleri maç biletleriyle stada girebilecekleri yolundaki istihbarat raporunu görüştükleri de belirtildi.

Yorkshire polisinin, olay çıkaran sabıkalı Leeds taraftarlarını tespit edip bu kişilerin Danimarka'ya sokulmaması için gerekli girişimlerde bulunması beklenirken, Arsenal kulübü yönetimi de Leeds taraftarlarının Kopenhag'a gidecekleri yolunda elde ettikleri tüm bilgileri polise iletip gereken önlemlerin alınmasını istedi.

5 BİN POLİS Danimarka’nın yüksek tirajlı B.T gazetesi, olaylara karışan taraftarların hızlı bir şekilde sınırdışı edileceğini yazdı. Ekstra Bladet gazetesi de ‘Futbol Şenliği’ manşetinde final maçı için 5 bin polis dışında stadyum ve çevresinde 500 kişinin asayiş görevi yapacağına dikkat çekti. Kopenhag'ın kan gölüne dönüşmesinden endişe edildiği belirtilen yazıda, ‘‘İngiliz polisi, olay çıkarabilecek Arsenal taraftarını belirlemek için, Türk polisi, sarı kırmızılı oyuncuları korumak için geliyor’’ denildi.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle