GeriGündem 'Hocaların hocası' Prof. Dr. Suna Kili hayatını kaybetti
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

'Hocaların hocası' Prof. Dr. Suna Kili hayatını kaybetti

'Hocaların hocası' Prof. Dr. Suna Kili hayatını kaybetti
refid:29676876 ilişkili resim dosyası

Türkiye akademisinin en saygıdeğer isimlerinden, Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler bölümü hocası Prof. Dr. Suna Kili hayatını kaybetti.

Hocaların hocası Prof. Dr. Suna Kili hayatını kaybetti

Özellikle modern Türkiye'nin siyasi tarihi ve Kemalizm üzerine yaptığı çalışmalar ve "Türk Devrim Tarihi", "Atatürk Devrimi: Bir Çağdaşlaşma Modeli" gibi eserleriyle tanınan Prof. Dr. Kili, 1970'li yıllardan bu yana yetiştirdiği ve birçoğu Türkiye'nin bugün en değerli isimlerinden olan öğrencileriyle de "hocaların hocası" olarak biliniyordu.

Boğaziçi Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, Prof. Dr. Kili için 30 Temmuz Perşembe günü saat 14.00'te Güney Kampüs Albert Long Hall önünde bir tören düzenleneceği, cenaze töreninin ise aynı gün ikindi namazını takiben Yeniköy Camii'nde yapılacağı bildirildi.

Prof. Dr Kili, ABD'den İngiltere'ye, Avustralya'dan Çin'e, Şili'den Polonya'ya, Finlandiya'dan Lübnan'a dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ve bilim kuruluşlarında konuk öğretim üyesi olarak dersler vermiş ve bildiriler sunmuştu.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle