Gündem Haberleri

  Hobi olarak başladı klasik oto kiralama şirketi sahibi oldu

  Murat KAZANCI/İSTANBUL
  03.07.2007 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Gemi mobilyaları tasarım ve imalatı yapan işadamı Serhat Nalbantoğlu, hurda halde alıp kullanılabilir duruma getirdiği antika otomobilleri kiralayarak hobisini ticarete dönüştürdü.

  Serhat Nalbantoğlu, 1993’te ilk antika otomobili, 1937 model Buick’i aldığında evinin borçlarını ödüyordu. Bu nedenle otomobili aldığını eşinden gizledi.

  Serhat Nalbantoğlu, "Yurt dışında çalışırken antika arabaların özel günlerde kiraya verildiğini gördüm. Bunun Türkiye’de de ilgi çekebileceğini düşündüm" dedi. Daha sonra 1937 model Buick’in yanına 1951 model Plymouth’u da koyan Serhat Nalbantoğlu, otomobillerini kiraya vererek hobisini ticaret dönüştü.

  Otomobil tamircisi Kenan Kesme ile beraber Üsküdar Bağlarbaşı’nda 1000 metrekarelik bir alan kiralayan Nalbantoğlu, "Movie Star" isimli şirketi kurdu. Şimdi 6 antika otomobili kiraya verdiklerini belirten Nalbantoğlu, ayda ortalama 20 düğüne gittiklerini söyledi. Nalbantoğlu, şöyle konuştu:

  "Şoför+benzin dahil, süsleme hariç, 8 saatini 450 dolar+KDV’ye kiraya veriyoruz. Otomobillerimiz bunun yanında dizilerde ve reklamlarda da kullanılıyor. Bu arada çiftler "www.moviestar-tr.com" adresinden de otomobillerin özelliklerine bakabilirler."
  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı