Gündem Haberleri

  Hızlı tren inşaatındaki tünelde yangın

  Bülent CİVANOĞLU- Hüseyin TÜCCAR/ BURSA (DHA)
  19.09.2014 - 09:25 | Son Güncelleme:

  Bursa’yı Bilecik üzerinden Eskişehir, Ankara, Konya ve İstanbul’a bağlayacak olan Yüksek Hızlı Tren İnşaatı’nın Demirtaş mevkiinde devam eden tünel inşaatında yangın çıktı. İzolasyon maddelerinin alev alması sonucu çıkan yangının, gerekli önlemlerin alınmasından sonra kendi kendine sönmesi beklendi.

  Yüksek Hızlı Tren inşaatının Bursa’nın Demirtaş Mevkii’nde bulunan ve yaklaşık 500 metre uzunluğunda olan tünelde, bu sabah saat 08.30 sıralarında, monte edilen izolasyonlardan yangın çıktı.

  Yangını fark eden işçiler kısa süreden tünelden dışarı çıkartıldı. Haber verilmesi sonucu Büyükşehir Belediyesine ait 7 itfaiye aracı, 112 Acil Servis’in 3 ambulansı ve çok sayıda polis ekibi olay yerine yönlendirildi.

  Tünel içersinde su birikintisi ve çamur olduğunu öğrenen itfaiye ekipleri, izolasyon maddelerinin yanarak sönmesi için tünel çevresinde beklemeye başladılar.

  Çıkış nedeni belirlenemeyen yangınla ilgili soruşturmaya başlandı.

  ÇALIŞMALAR DEVAM EDECEK

  Bursa’yı Bilecik’e bağlayacak olan Yüksek Hızlı Tren inşaatınnın tünelinde çıkan yangın ile ilgili açıklama yapan TCDD 1’inci Demir Yolu Grup Müdürü Aşkın Gıcır, "Yangın Yüksek Hızlı Tren inşaatımızın 4 nolu tünelinde su izalasyonu için mebrantalar yapılırken yaşandı. İşçi arkadaşlar hemen tünelden çıkartıldı. Tünelin sadece 48 metrelik bölümünde zarara yol açan yangın kendi kendine söndükten sonra çalışmalar tekrar başlayacak" dedi.

  TCDD'DEN AÇIKLAMA

  Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü, Bursa'yı Bilecik'e bağlayacak olan Yüksek Hızlı Tren inşaatınnın tünelinde çıkan yangın ile ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Bugün saat 08.30'da, Bursa Yüksek Hızlı Tren hattı 4 no.lu tünel inşaatında, ilk belirlemelere göre 'hasır çeliğin bir kısmının spiral ile kesilmesi esnasında çıkan kıvılcımların keçe ve mebranı tutuşturması' nedeniyle yangın çıkmıştır. Yangın kısa sürede kontrol altına alınmış ve tamamen söndürülmüştür. Olay esnasında tünelde çalışan işçiler kısa sürede tahliye edilmiştir. Olayda herhangi bir yaralanma veya dumandan etkilenme olmamıştır. Konu incelenmektedir."


  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı