Gündem Haberleri

  Hizbullah'ın disketteki sırrı çözülüyor

  Hürriyet Haber
  21.12.2001 - 10:37 | Son Güncelleme:

  Beykoz operasyonunda ele geçirilenve ancak Türkiye'de yüzde 12'lik bölümü çözülebilen Hizbullah'a ait bilgilerin yer aldığı 24 adet hasar görmüş bilgisayar disketinin çözüm işlemleri Amerika'da sürüyor. Amerika'daki çalışmalarla disketlerin çözülebilirlik oranının yüzde 70'e ulaşacağı belirtildi.

  Mardin`deki ana arşivin ele geçirilmesi ve İstanbul Beykoz operasyonunda elebaşı Hüseyin Velioğlu`nun ölü, sözde iki üst düzey sorumlunun sağ ele geçirilmesiyle aralıksız sürdürülen operasyonlarla terör örgütü Hizbullah ağır darbeler yedi.

  Beykoz operasyonunda evde bulunan terör örgütü mensuplarının silahla tarayarak imha etmeye çalıştıkları bilgisayar disketlerindeki bilgilere ulaşmak amacıyla yapılan çalışmalar yetersiz kaldı.

  Tam olarak çözülemeyen ve sadece yüzde 12`lik bölümü çözülebilen disketlerdeki tüm bilgilerin elde edilmesi amacıyla Diyarbakır EmniyetMüdürlüğü, hasarlı 24 disketi ABD`ye gönderdi.

  Yetkililer, Türkiye`de bilgisayar disketlerinin yüzde 12`lik bölümünün çözülmesi ile terör örgütü Hizbullah`ın yüzde 60`lık bölümünün çökertildiğini söylediler. Türkiye`de yapılan incelemelerde ancak yüzde 12`si çözülebilen disketlerin çözülebilirliğinin ancak yüzde 70`e ulaşabileceğini kaydeden yetkililer, disket bilgilerinin gelmesiyle terör örgütü Hizbullah`ın bir bölümünün daha deşifre edileceğini söylediler. Yetkililer, şöyle devam ettiler:

  "İstanbul Beykoz`da toplam 41 disket ele geçirildi. Bu disketlerin 24`ü hasarlı çıktı. Amerika`da da bu disketlerin ancak yüzde 70`inin çözülebileceği bildirildi. Disketlerdeki diğer bilgilerin de ulaşmasıyla örgüt biraz daha deşifre edilmiş olacak.``

  Yetkililer, bugüne kadar bölge genelinde yapılan operasyonlarda terör örgütü Hizbullah mensubu 1382 kişinin gözaltına alındığını ve bunlardan 546`sının tutuklandığını hatırlattılar.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı