Gündem Haberleri

  Hizbullahçılar bugün imza verdi

  A.A
  07.01.2011 - 15:48 | Son Güncelleme:

  HİZBULLAH davası sanıklarından CMK 102"nci maddesine göre tahliye edilen Mehmet Vorul ive Mehmet Bayram bugün güvenlik birimlerine giderek imza verdi.

  Tutukluluk süresini kısaltan CMK 102"nci maddenin yürürlüğe girmesi ile tahliye edilen ve Batman’da oturan Hizbullah sanıklarından Mehmet Varol, Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezi Şube Müdürlüğü"nde, Mehmet Bayram Eren ise Bahçelievler Polis Merkezi’ne giderek imza verdi. İmza atan Mehmet Varol, cezaevinden çıktığı günden beri karakola imza atmaya gittiğini belirterek, "Buradayız, her gün imza için geliyoruz. Bir korkum yoktur" dedi. Allah’tan başka bir dayanaklarının olmadığını söyleyen Varol, "Biz Allah için buradayız ve Allah için mağdur olmuşuz. Allah’tan başka hiçbir dayanağımız yoktur. Allah için bin yıl da olsa cezaevinde dayanırız. 11 yıldır suçsuz yere tutulduk, aylarca işkence altında kaldık. bunu sorgulamayanlar şimdi tahliyeye karşı çıkıyorlar. Beraat etmemiz gerektiğine inanıyorum" dedi.

  İtirafçıların ifadeleriyle zulüm gördüklerini öne süren Mehmet Varol, "Biz hiç bir insanı gömmedik ve hiçbir insanı da domuz bağı yapmadık. Onların tümü o habercilerin uyduruğudur. İki gündür imza veriyoruz ve kaçmayacağız. Bu yasa bugün çıkmadı. Başkaları faydalansın diye uğraşanlar şimdi yaygara koparıyor" diye konuştu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı