Gündem Haberleri

  Hizbullahçı MGK'ya da sızmış

  Hürriyet Haber
  03.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BAŞBAKANLIK'ta Hizbullahçı olduğu gerekçesiyle tutuklanan ve Eskişehir Cezaevi'ne gönderilen Abdülsamet Yıldız'ın, Marmara depremi nedeniyle Milli Güvenlik Kurulu binasında oluşturulan Başbakanlık Kriz Merkezi'nde görev yaptığı ortaya çıktı.

  Yıldız, Milli Güvenlik Kurulu'nun Eskişehir yolu üzerindeki binasında çalışmaya Başbakanlık Kriz Merkezi'nde bilgisayar operatörü olarak görevlendirildi. 12 Kasım Düzce depremine kadar MGK'da 24 saat aralıksız görev yapan Başbakanlık Kriz Merkezi'nde vardiyalı çalışan Yıldız'ın, MGK'nın bilgisayarlarına da girmiş olabileceği belirtiliyor. Diğer kriz merkezleriyle irtibatın sağlandığı bilgi-işlem merkezinde deprem yardımlarının nerelere, nasıl, ne kadar yapıldığı ve yapılması gerektiği de kaydediliyordu.

  Başbakanlık İdari ve Mali İşler bölümünde çalışan Yıldız iki hafta önce Bakanlar Kurulu devam ederken, bizzat Emniyet Genel Müdürü'nün katıldığı operasyonla Başbakanlık'tan kar başlığı ile çıkarılmış ve gözaltına alınmıştı. Hizbullah'ın askeri kanat sorumlusu Mahmut Demir'in ifadeleri doğrultusunda gözaltına alınan Yıldız, Ankara DGM tarafından tutuklanarak Eskişehir Cezaevi'ne gönderilmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı