Gündem Haberleri

  Hizbullahçı: FP nerdeyse, biz ordayız

  Hürriyet Haber
  03.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  ADALET Bakanlığı'ndan alınan özel izinle İstanbul'a getirilen Hizbullah'ın İç Anadolu-Ege-Marmara Sorumlusu Edip Gümüş, örgütle ilgili yeni bilgiler verirken, ‘‘Fazilet Partisi nerede güçlüyse, oraya gittik. FP'nin bulunduğu heryerde biz de varız’’ dedi. Güzelyalı'daki örgüt evinde gözaltına alınan eşi ile görüştürülen Gümüş'ün, karısını da itirafçı olması için iknaya çalıştığı, ancak başarılı olamadığı öne sürüldü.

  Beykoz'daki tripleks villada çıkan çatışmada yakalanan Hizbullah’ın iki numaralı ismi Edip Gümüş, Diyarbakır'a götürülürken Atatürk Havalimanı'nda gazetelerdeki ceset fotoğraflarını görünce konuşmaya başladı. Dehşet fotoğrafları görünce yanındaki polislere dönen Gümüş, ‘‘Ben öldürmedim. Emir verdim. Ama bu kadar vahşice olduğunu bilmiyordum’’ dedi. Diyarbakır'daki sorgulama sonrasında örgütün yapılanması hakkında bilgi verdiği belirtilen Gümüş, Hizbullah'ın yapılanmasını şöyle anlattı: ‘‘Bizim için öncelik, İslami duyguları ağırlıkta olan insanlardı. FP nerede güçlüyse, oraya kadar gittik. FP'nin bulunduğu her yere eriştik. Böyle bir kesimin içinde, bu bölgelerde yapılanmamız daha kolay ve çabuk oldu’’ dedi.

  Gümüş'ün tüm çabalarına rağmen yakalandıktan sonra ‘‘Darülharp'teyiz’’ diyerek açlık grevi yapan eşinin konuşmamakta ısrar ettiği kaydedildi

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı