Gündem Haberleri

  Hizbullah sanıklarının yakınları gözaltında

  A.A
  07.02.2011 - 12:28 | Son Güncelleme:

  Aralarında terör örgütü Hizbullah sanıklarından Cemal Tutar'ın kardeşi İrfan Tutar, Edip Gümüş'ün eniştesi Halef Yılmaz ve Mustazaf-Der Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Tonka'nın da bulunduğu 20'den fazla kişi gözaltına alındı.

  Mustazaf-Der Genel Başkanı Hüseyin Yılmaz, yaptığı açıklamada, Ankara, Diyarbakır, Mardin, Batman, Bitlis ve Şanlıurfa'da Mustazaf-Der ve Peygamber Sevdalıları Platformuna üye sivil toplum kuruluşlarına eş zamanlı operasyonlar düzenlendiğini söyledi.

  Operasyonlarda, CMK'nın 102. maddesi kapsamında tahliye edilen Cemal Tutar'ın Ankara'da ikamet eden kardeşi İrfan Tutar'ın da gözaltına alınarak Diyarbakır'a getirildiğini ifade eden Yılmaz, şöyle konuştu:
  “Şu ana kadar aldığımız bilgilere göre, Edip Gümüş'ün eniştesi Halef Yılmaz, Mustazaf-Der Genel Başkan Yardımcısı Alaattin Tonka ve Peygamber Sevdalıları Platformuna üye derneklerin başkan yönetici ve üyelerinin de aralarında bulunduğu 20'nin üzerinde kişi gözaltına alındı. Bu kişilerin gözaltına alınmasının amacı, Kutlu Doğum Haftası öncesi çalışmaların engellenmesi, akredite olan bazı sivil toplum kuruluşlarının önünün açılması ve diğer sivil toplum kuruluşlarının çalışmalarının engellenmesi, halk nezdinde onlara olan teveccühün kırılmasıdır. Bunu, bizim gibi sivil toplum kuruluşlarını terörist gibi gösterme çabaları olarak görüyoruz. Gözaltına alınma gerekçeleri arasında örgütün amacı doğrultusunda çalışmalar yapmak, telefon dinlemeleri, hatta Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıyı kınama mitingleri bile var. Derneklerimiz bir komployla karşı karşıya. Komplolar düzenlenmezse cevabını veremeyeceğimiz soru yok.”

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı