Gündem Haberleri

  Hizbul doktor

  Hürriyet Haber
  19.02.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  15 kadın hastasını öldürmekten 15 kez müebbet yiyen sapık İngiliz doktorun dosyası deşildikçe yeni cesetler ortaya çıkıyor. Dr.Shipman 15 değil, 38 hastasını öldürmüş.

  23 kadın daha

  İngiltere'deki sapık doktor davasıyla ilgili soruşturma, Hizbullah operasyonuna döndü. Türkiye'de yapılan her kazıda Hizbullah kurbanlarına ait cesetlerin sayısı artarken, İngiltere'nin Manchester kentinde de Dr. Harold Shipman kurbanlarının sayısı giderek kabarıyor. Dava sonuçlandığı halde soruşturmaya devam eden savcılık, 23 kadının daha Dr.Shipman'ın kurbanı olduğunu ortaya çıkardı.

  Deliller çok kesin

  Geçen ay Manchester'da tamamlanan davada Dr.Shipman, 15 kadın hastasını öldürmek suçundan 15 kez müebbet hapis cezasına çarptırılmıştı. Ancak Manchester Savcılığı, elinde 160 şüpheli ölüm vak'ası olduğu için soruşturmaya devam ediyor. Savcılıktan yapılan açıklamaya göre Dr.Shipman'ın toplam kurban sayısının 38'u bulduğu yolunda çok kesin deliller var.

  Yeni dava yok

  Savcılık, her cinayeti için birer müebbet cezası alan doktor aleyhinde diğer 23 cinayet için yeni bir dava açmayacak.

  Savcılık bu karara gerekçe olarak, Dr. Shipman'ın davasına kamuoyu ve basından gelen büyük ilgiyi göstererek ‘‘Bu nedenle artık İngiltere'de bu yayınlardan etkilenmemiş bir jüri oluşturmak imkansız’’ dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı