Gündem Haberleri

  Hitler'in av tüfeği 140 bin dolara satıldı

  BLOOMINGTON (A.A)
  10.02.2006 - 07:44 | Son Güncelleme:

  Nazi diktatörü Adolf Hitler'in olduğu sanılan bir av tüfeği, internette yapılan açık artırma ile 140 bin 25 dolara satıldı.

  Kabzasında Adolf Hitler'in adının baş harfleri kazılı olan ”Krieghoff Drilling” marka av tüfeği, dünyanın en büyük internet ateşli silahlar müzayede sitesi olan “www.gunbroker.com” sitesinde dün gece yarısı sona eren açık artırmada sahibini buldu.

  Hitler'e ait olup olmadığı bilinmeyen tüfeği kimin aldığı ise açıklanmadı.

  Ancak Krieghoff silah şirketi üzerine bir kitap yazan Randall Gibson, şirketin zamanında Hitler ile diğer üst düzey Nazi yetkililerine kabzalarında adlarının baş harfleri kazılı silahlar verdiğini söyledi. Silahın ilk olarak ABD askerlerince Mayıs 1945'de Hitler'in bir sığınağını ele geçirdiklerinde hatıra olarak alındığını, daha sonra silahın Hitler'le bağlantısını bilmeyen Amerikan ordusundan bir teğmene satıldığı belirtildi.

  Yıllarca tüfeği elinde tutan teğmenin sadece zaman zaman av için kullandığı, ölümünden sonra ise ailenin silahı elinde tutmak istemediği belirtildi. Silahı satan aile ise elde ettikleri paranın bir kısmını ABD'de anti-semitizme karşı mücadele eden “Anti-Defamation League”e bağışlayacaklarını açıkladı.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı