Gündem Haberleri

  Hisarcıklıoğlu: "Ulus olarak yekvücut olmalıyız"

  A.A
  29.04.2009 - 20:25 | Son Güncelleme:

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB)Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Diyarbakır'ın Lice ilçesinde 9, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde ise bir olmak üzere toplam 10 askerin şehit edilmesiyle ilgili, “Ulus olarak yekvücut olmalıyız” dedi.

  Hisarcıklıoğlu yaptığı yazılı açıklamada, askerlerin şehit edilmesiyle ilgili duydukları üzüntünün büyük olduğunu belirterek, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan bu saldırıların hiçbir zaman amacına ulaşmayacağını kaydetti. Geçmişte olduğu gibi bugün de insanlık değerlerinden nasibini almamış terör odaklarına verilecek en güzel cevabın, milli ve demokratik değerlere ve Türkiye'nin bütünlüğüne sahip çıkmak olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, şunları kaydetti:
  “Millet olarak, siyasi iradesiyle, askeriyle, güvenlik güçleriyle, tüm sivil toplum kuruluşlarıyla birlik ve beraberlik içinde hareket edelim. Ulus olarak yekvücut olmalıyız ve bu tür saldırılar karşısında hep birlikte ve birey olarak da tek tek, terör belasını kınamalı ve lanetlemeliyiz.
  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu olarak, son günlerde artan terör eylemlerinden büyük endişe duyuyor ve teröre karışan ve terörizme arka çıkan iç ve dış mihrakları, ülkemize yönelik terörist saldırıları nefretle kınıyoruz.

  Türk iş dünyası adına, hayatını kaybeden şehitlerimize Allah'tan rahmet, Kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimize, Yüce Türk Milletine ve şehitlerimizin ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz.”

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı