Gündem Haberleri

  Hisarcıklıoğlu: Seçim 2007 yılında olacak

  UŞAK (A.A)
  04.01.2006 - 00:24 | Son Güncelleme:

  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, sanayici ve tüccarlarla toplantı yapmak üzere gittiği Uşak'ta, “Seçim 2007 yılında, belirlenen tarihinde olacaktır” dedi.

  Hisarcıklıoğlu, Uşak Belediyesi Oda Tiyatrosu'nda, Uşak Valisi Kayhan Kavas, Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Başkanı İsmail Karaman, Uşak Ticaret Borsası Başkanı Yıldıray Aydoğan ve diğer oda başkanları ve üyelerinin katıldığı “Uşak İli Müşterek Oda-Borsa Toplantısı”nda bir araya geldi.

  Basına kapalı yapılan toplantıda Hisarcıklıoğlu'nun, Uşaklı sanayici, işadamları, tüccarlar ve oda yöneticilerine, “yatırım teşvik sistemi, bölgelere ve sektörlere göre farklılık gösterecek şekilde yeniden yapılanma” konuları üzerine sunum yaptığı bildirildi.

  Toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Hisarcıklıoğlu, Türkiye'de seçimlerin normal tarihinde olacağını belirterek, şunları söyledi:

  “Seçimlerin normal tarihinde olması bizim için daha makuldür. Seçim 2007 yılında, belirlenen tarihinde olacaktır. Uşak, geçmişte yakalamış olduğu trendi yeniden yakaladı. Teşvikten en çok yararlanan iller arasında da ilk sırada Uşak geliyor.

  Valisi, belediye başkanı, milletvekilleri, odaları ile Uşak, birlik ve beraberliğini sağlamış. Bu birlik beraberliğini koruyacak olursa Türkiye'nin marka şehri olan 10 ilin yanında 11. il olarak yerini alır. Türkiye'nin de Uşak gibi illere ihtiyacı var. Müteşebbis ruhunu yakalamış Uşak'ta birlik ve beraberliğinize dikkat edin.”

  Uşak Valisi Kayhan Kavas, kentin hızla büyüdüğünü, altyapısının tamamlandığını, sanayide kalkınma devam ederken, çevreye duyarlı ve saygılı bir kent konumuna geldiğini söyledi.

  Vali Kavas, “Uşak'a yatırım yapacak sanayicilerimize kapımız sonuna kadar açıktır. Önümüzdeki günlerde Uşak cazibe merkezi haline gelecektir” dedi.

  Uşak Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İsmail Karaman da Uşak Üniversitesi'nin kurulması, havaalanının açılması, doğalgazın şehir merkezine verilmesi ve teşvik kapsamında yatırımların artması ile Uşak'ın kabuğunu kırdığını söyledi.
  Uşak'taki KOBİ'lerin hızlı değişime ayak uyduramadığını ifade eden Karaman, “Aile şirketi olan KOBİ'lerimiz kurumsallaşamıyor. Altyapısı ve arıtması bitirilen Karma Organize Sanayi Bölgesi'ne taşınma zorunluluğu olan dericilerimizin de uzun vadeli, hatta faizsiz kredilerle desteklenmesi gerekiyor. Yatırım teşvik sistemi bölgesel ve sektörel olarak yeniden düzenlenmelidir” diye konuştu.

  Vali Kavas, Rifat Hisarcıklıoğlu'na ziyareti anısına çeşitli hediyeler verdi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı