Gündem Haberleri

  Hırsızlığa karşı ‘ayak izli’ uyarı

  A.A
  24.02.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Antalya Emniyet Müdürlüğü, “Toplum Destekli Güvenlik Hizmeti Projesi” kapsamında hırsızlık olaylarını azaltmak amacıyla, apartman giriş kapılarına üzerinde uyarı yazıları bulunan maket ayak izleri bırakıyor.

  Önleyici Hizmetler Şube Müdür Yardımcısı Erol Çetin, gazetecilere yaptığı açıklamada, hırsızlık olaylarını azaltmak amacıyla apartman giriş kapılarına, üzerinde bina sakinlerini uyaran yazıların bulunduğu maket ayak izleri bırakacaklarını söyledi.

  Hırsızlık olaylarının azaltılması için vatandaşların apartman giriş kapılarını sürekli kapalı tutmalarını isteyen Çetin, hırsızlıkların daha çok kapıları açık olan apartmanlardan yapıldığını bildirdi.

  Çetin, Türkiye'de ilk defa Antalya'da gerçekleştirilen projenin, Konuksever Mahallesi, Karacaoğlan Caddesi, Evren siteleri A Blok'ta başlatıldığını belirtti.

  Hırsızlık ve benzeri suçlarda vatandaşların polise yardımcı olması gerektiğini vurgulayan Çetin, “Açık bırakılan /images/100/0x0/55eb6c19f018fbb8f8c01315kapılardan giren zanlılar, boş dairelere rahatlıkla girebiliyor. Amacımız, bu projeyle vatandaşlarımızı uyarmak. Hırsızlık olaylarına karşı uyarıcı ibareler bulunan karton ayak izlerini, ekiplerimiz açık gördüğü apartmanların giriş kapılarının önüne koyacaklar” dedi.

  Çetin, maket ayak izlerinde, “Her zaman bu kadar şanslı olmayabilirsiniz, bu polisin ayak izi”, “Lütfen apartman giriş kapısının kapalı tutunuz, kimliğini öğrenmeden kimseye açmayınız” şeklinde uyarıcı notlar bulunduğunu kaydetti.

  “Toplum Destekli Güvenlik Hizmeti Projesi” kapsamında Antalya Emniyet Müdürlüğü'nce, daha önceden de hırsızlığı azaltmak amacıyla ”yazısı silinmeyen kalemler”, “komşu kollama sistemi”, “düdüklü polisler” gibi çalışmalar yürütülmüştü.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı