Gündem Haberleri

  Hırsızlara tuzak kurdu, tuzağa kendileri düştü

  Ahmet ERTAN/EDREMİT (Balıkesir), (DHA)
  30.05.2011 - 11:09 | Son Güncelleme:

  Balıkesir'in Edremit ilçesine Güre beldesinde yaşlı çift, yazlıklarına girdikleri sırada, hırsızlara karşı kurdukları pompalı tüfekli düzeneğin ateş olması sonucu yaşamını yitirdi.

  İŞTE O DÜZENEK - FOTO GALERİ

  BALIKESİR’in Edremit İlçesi’ne bağlı Güre Beldesi’nde, emekli makine mühendisi 80 yaşındaki Musa Göçmez ve Alman asıllı eşi 75 yaşındaki Emmy Elze Göçmez, hırsızlara önlem için kurdukları otomatik tüfekli düzeneğin ateş alması sonucu yaşamlarını yitirdi.

  Alman asıllı eşi Emmy Elze Göçmez ile birlikte Güre Beldesi’ndeki Melek Hanım Tatil Sitesi’ndeki denize sıfır yazlığına giden emekli makine mühendisi Musa Göçmez, hırsızlara önlem için film sahnelerine özenerek silahlı ölümcül bir düzenek kurdu. Almanya’da yaşayan ve sadece yaz aylarında Güre’deki yazlıklarına gelen Göçmez, dairenin giriş kapısının tam karşısına düzeneği yerleştirdi. Göçmez, mekanizmayı kapıdan içeri girdikten sonra paspasa basıldığı anda kapının karşısındaki otomatik tüfeği seri ateşleyecek halde ayarladı.

  Ancak hırsızlar için kurdukları ölümcü tuzak, Görmez çiftinin sonu oldu. Göçmez çifti, dün sabah saatlerinde düzeneği kurup, evden ayrıldı. Çift, saat 15.00 sıralarında da eve geldi. Musa Göçmez, kurduğu tuzağı unutup anahtarıyla evinin kapısını açtı, ardından yanındaki eşiyle birlikte içeri girip paspasa bastı. Çiftin paspasa basmasıyla birlikte, mekanizma harekete geçti. Art arda ateşlenen otomatik tüfekten çıkan 8 kurşundan 5’i Musa Göçmez’e, 3’ü de eşi Emmy Elze Göçmez’e isabet etti. Kanlar içinde kalan Göçmez çifti, olay yerinde yaşamlarını yitirdi. Henüz sezon başlamadığı için evlerin boş olduğu sitede, çiftin yaşamlarını yitirdiği ancak geceyarısına doğru fark edildi.

  Çiftin cesetlerini, saat 23.30 sıralarında kapının açık olduğundan şüphelenerek eve gelen sitenin bahçevanı ve bekçisi bulup, durumu jandarmaya bildirdi. Jandarma ve savcının incelemesinin ardından Göçmez çiftinin cesetleri Edremit Devlet Hastanesi Morgu’na kaldırıldı. Jandarma, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı