GeriGündem Hırsızlara karşı mobil önlem
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hırsızlara karşı mobil önlem

Son günlerde yoğunlaşan hırsızlık olaylarına karşı kişisel güvenlik önlemleri de almak mümkün. Bir Türk şirketi olan Mobiarts'ın 'Mobiarm' adlı ürünü sayesinde cep telefonları hafiye gibi çalışıp hırsızlardan korunmaya ve yakalanmasına katkı sunabiliyor.

Sıklığı artan ev ve işyeri hırsızlıklarıyla mücadele edilmesi amacıyla üretilen Mobilarm ile hırsızlık girişiminden anında haberdar olarak, evinizin ya da işyerinizin güvenliğini garanti altına alabilir ve kablosuz iletişimle riski en aza indirebilirsiniz.

Bu sistem, evinizde ya da işyerinizde bir hırsızlık girişimi olduğunda sirenini çaldırarak hırsızı kaçırıyor. 24-36 saat dayanan bir aküsü olan kutusu elektrik kesintilerinden etkilenmiyor. Ek olarak, Mobilarm'a tanıtılan iki cep telefonu numarasına da kısa mesaj göndererek evde işlerin karıştığı bildiriliyor.

Bu ikinci ve üçüncü numaralar, eş veya çocuklara ait numaralar olabileceği gibi işyeri güvenlik birimine ya da evin kapıcısına ait cep telefonları da olabilir. Böylece kişi mekana ulaşana kadar, hırsıza karşı gerekli girişim vakit geçirilmeden yapılmış oluyor. Detaylı bilgi
http://www.mobiarts.com/tr/mobiArts.htm adresinde.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle