GeriGündem Hırsızlar, son kitabının kayıtlarını da çaldılar
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hırsızlar, son kitabının kayıtlarını da çaldılar

Gazeteci-yazar Cengiz Çandar’ın Beyoğlu’ndaki evi, önceki gün eşi Tuba Çandar ve bir misafiri de evdeyken soyuldu. Hırsızın çaldığı eşyalar arasında Çandar’ın üzerinde çalıştığı son kitabının 130 sayfalık kayıtları da bulunuyor.

CENGİZ Çandar’ın Ankara’da olduğu sırada Beyoğlu Gümüşsuyu Caddesi, Mollabayırı Sokak, Onsu Apartmanı’nda bulunan evine önceki gün 09.30 sıralarında giren hırsız, Çandar’ın eşi Tuba Çandar ve misafirliğe gelen Figen Batur evde bulunduğu sırada, 2 dizüstü bilgisayar, 3 adet cep telefonu, içinde disketlerin bulunduğu bir çanta ve Figen Batur’a ait çantayı alarak kaçtı. Gece geç saatlere kadar sohbet eden Tuba Çandar ve Figen Batur, hırsızlığı geç fark edip polise haber verdiler.

BİLGİSAYARI İADE ET

Cengiz Çandar, çalınan eşyalar arasında aylardır üzerinde çalıştığı 8’inci Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal ve Irak Savaşı’na yönelik bilinmeyenleri anlattığı yeni kitabının 130 sayfalık bölümünün de bulunduğunu söyledi. Çandar, kayıtlarının çalan hırsıza bir çağrıda bulunarak ‘Eski bilgisayarı iade edersen sevinirim. Zaten satmaya kalksan fazla bir para da etmez’ dedi.

Daha önce oturduğu evde hırsızlık olmadığını belirten Çandar, olayın asıl üzücü yanının gündüz saatinde insanların çok kolay başkasının evine girebilmesi olduğunu söyledi. Çandar, ‘İstanbul’un göbeği’ denilecek bir yerde oturduğunu belirterek şunları söyledi:

‘Burası gazetelere bile manşet olan bir sokak, bir bölge haline geldi. Bizim evin soyulduğu gün, biraz ilerimizde bir işyeri de soyulmak istenmiş. Aynı gece yaşlı birisini evde dövüp soymuşlar. Polis lütfedip iki gün bu sokakta dolaşsa hırsızları mutlaka yakalar. Burası böyle olursa İstanbul’un diğer yerlerinde nasıl yaşanır.’

Sabah evimde otururken de kapıyı kitlemem mi gerekli

Çengiz Çandar, İstanbul Valisi Muammer Güler’in kendisine ‘Geçmiş olsun’ diye telefon ettiğini söyledi. Güler’in ‘Cengiz Bey kapınız içeriden kilitli değilmiş’ dediğini belirten Çandar, ‘Sabahın saat 9’unda da insanlar kapılarını içeriden kilitleyip oturacaklarsa bu şekilde insanlar nasıl yaşayacak’ dedi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle