Gündem Haberleri

  Hırsızın çaldığı kanalın ızgarası, bitkisel hayata soktu

  Ramazan ÇETİN/ DENİZLİ, (DHA)
  05.08.2006 - 13:20 | Son Güncelleme:

  DENİZLİ'nin merkeze bağlı Bağbaşı Beldesi'nde hırsızların üzerindeki döküm ızgarayı çaldığı yoldaki yağmur suyu tahliye kanalı, kuyumcu 35 yaşındaki Gürkan Devrik'in hayatını kararttı.

  Evine giderken minibüsten indiği sırada karanlıkta görmediği kanala düşen Gürkan Devrik, başını beton zemine çarpınca ağır yaralandı. Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi altına alınan Gürkan Devrik'in, doktorların çabalarına karşın beyin ölümü gerçekleşti.

  Olay, 20 gün önce Vatan Caddesi'nde meydana geldi. Uğur Kuyumculuk'un sahibi bekar Gürkan Devrik, Kaleiçi'ndeki işyerini kapatarak evine doğru yola çıktı. Bağbaşı Beldesi'nde Zümrüt Evler Sitesi'ndeki evine gitmek için yolun kenarında minibüsten inen Devrik, karanlıkta yağmur suyu tahliye kanalını fark edemedi. Bir ayağı 30 santimerte derinliğinde 30 santimetre genişliğindeki kanala giren Devrik, dengesini kaybederek düştü ve kaldırım taşlarına kafasını çarptı.

  Şiddetli ve kontrolsüz çarpmanın etkisiyle beyin kanaması geçiren Devrik, olay yerine gelen ambulansla Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne götürülerek yoğun bakım ünitesinde tedaviye alındı.
  Yapılan müdahalelere rağmen Devrik'in sağlık durumu giderek kötüleşti. Devrik bitkisel hayata girdi. Beyin ölümü gerçekleşen Devrik'in bağlı tutulduğu yaşam destek ünitesinin fişi ailesinin isteği üzerine çekilmedi. Gürkan Devrik'in ailesi Bağbaşı Belediyesi'ni cadde ile kaldırım arasında kalan yağmur suyu tahliye kanalını kapatmadığı için suçladı. Kimseyle görüşmeyen acılı aile, çocuklarının yaşam savaşını kazanacağına dair umudunu yitirmedi.

  Bağbaşı Beldesi Belediye Başkanı AKP'li Osman Yüksektepe ise yıllardır kanalların ızgaralarını çalan hırsızlarla baş edemediklerini söyledi. Belediyenin olayda ihmali olmadığını söyleyen Yüksektepe, “Benden önceki başkanlar da ben de bu kanalları ızgaralarla kapatıyoruz. Ama hırsızlarla bir türlü baş edemiyoruz. Akşam taktığımız ızgarayı sabah geldiğimizde yerinde göremiyoruz. Buna bir türlü çözüm bulamadık. Kanalları kaldırıp, kanalizasyon sistemine bağlamamız gerekiyor, ama belediye olarak maddi gücümüz yetmediği için yapamıyoruz” dedi.

  Başkan Yüksektepe, kanalların 30 santimetre derinliğinde, 30 santimetre genişliğinde olduğunu, 20 yıldan bu yana ilk kez böyle acı bir olay yaşandığını belirterek, “Aileyle görüştüm, üzüntümü ilettim. Umarım, bu arkadaşımız sağlığına kavuşur” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı