Gündem Haberleri

  Hırsızı sigaradaki tükürük yakalattı

  Ramazan ÇETİN/DENİZLİ / DHA
  16.07.2007 - 18:27 | Son Güncelleme:

  Denizli'de hırsızlık yapmak için girdiği evde içtiği sigarayı yere atan hırsızın kimliğini, izmaritte bıraktığı tükürük üzerinde yapılan DNA incelemesi ortaya çıkardı.

  Hırsızlık olayı 6 ay önce Yeşilköy Mahallesi Dorukent Sitesi'nde meydana geldi. Nakliyecilik yapan 56 yaşındaki Mehmet Balseven'in birinci kattaki evine balkondan tırmanarak giren hırsız, oturma odasından 550 YTL para, iki cep telefonu, dizüstü bilgisayar ve ev sahibi Balseven'e ait otomobilin yedek anahtarını çalarak kaçtı. Mehmet Balaban, jandarmaya haber verdi. İl Jandarma Komutanlığı Olay Yeri İnceleme Timi, evde yaptığı incelemede hırsıza ait parmak izi bulamadı ancak evin içinde yerde içilmiş bir sigaranın izmaritini buldu.

  Delil olarak alınan sigara izmariti incelenmek üzere Emniyet Genel Müdürlüğü Kriminal Labaratuvarı'na gönderildi. Burada yapılan incelemede sigara izmaritinde bulunan tükürük izinin bir erkeğe ait olduğu belirlenerek DNA'sı tespit edildi. Başkarcı Jandarma Karakolu ekipleri, hırsızlık olayıyla ilgili yaptıkları araştırmada, ‘adam öldürme’ ve 17 ayrı ‘hırsızlık’ olayından sabıkalı 24 yaşındaki Deniz Uyumaz'ı gözaltına aldı. Uyumaz'dan alınan kan örneği ile sigara izmaritindeki tükürükten elde edilen DNA karşılaştırıldı. Yapılan incelemede Uyumaz'ın DNA'sının olay yerinde bıraktığı sigara izmaritindeki tükürükle aynı olduğu belirlendi.

  Jandarma soruşturmayı tamamlayıp, askerde olduğu öğrenilen Uyumaz'ı zanlı olarak gösterip, dosyasını savcılığa gönderdi. Hazırlık soruşturmasının tamamlanmasının ardından Deniz Uyumaz hakkında dava açılacağı belirtildi. Bu arada Uyumaz'ın bir başka hırsızlık suçundan da arandığı öğrenildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı