Gündem Haberleri

  Hırsızı dövdü suçlu oldu

  Süleyman KAYA / İSTANBUL
  12.01.2006 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Mağazasına giren hırsızı kamerasından tespit ettikten sonra yakalayan, suçunu itiraf ettirip kayda alan işyeri sahibi, yumruk attığı gerekçesiyle suçlu duruma düştü.

  ESENLER’de Abdülrahim Konca’ya ait elektronik eşya ve cep telefonu mağazasına 10 gün önce 2 soyguncu kepenk kilitlerini keserek girdi. Hırsızlar 5 bin YTL’lik kontör, 4 DVD ve 2 uydu alıcı cihazı alarak kaçtı. Sabah dükkanına geldiğinde kapının açık olduğunu gören Konca, polise haber verdi. Güvenlik kamerası görüntülerinin bir kopyasını da polislere veren Abdülrahim Konca, bir hafta sonra kamera görüntülerinden teşhis ettiğini söylediği Aydın S’yi (25) sokakta gezerken yakaladı. Konca, aralarında çıkan boğuşmada sağ kolundan ve kafasından hafif yaralanan Aydın S.’yi sorguya çekip suçunu itiraf ettirdi. Konca itirafı görüntü ve sesi ile cep telefonuna kaydetti daha sonra da, S.’yi polislere teslim etti.

  İfade için karakola çağrıldı

  Bakırköy Adliyesi’ne çıkarılan ve tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Aydın S., adliyeden çıkar çıkmaz, kendisini dövdüğü gerekçesiyle Konca’dan şikayetçi oldu. İfade için karakola çağrılan Konca kendini, "Yakalamak için yumruk attım" diye savundu. Yakaladığı hırsızın kamera görüntüsü olduğu halde serbest dolaşmasını içine sindiremediğini söyleyen Konca, "Böyle adalet sistemi olur mu? Dükkanıma giren hırsızı yakaladım. Yumruk attığım gerekçesiyle suçlu duruma düştüm" dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı