GeriGündem Hırsız turistleri kamera yakaladı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  6
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hırsız turistleri kamera yakaladı

ANTALYA'nın Kemer İlçesi'nde tatil yapan Ukraynalı 50 yaşındaki Olga Bushmakina, arkadaşı 59 yaşındaki Vera Zyazeva ve 13 yaşındaki torunu Natali Zyazeva, gümüş takılar satılan bir mağazadan 2 bin 500 YTL değerinde ziynet eşyası çaldı. Mağaza kalabalık olduğu için çalışanlar hırsızlığı fark edemedi, ancak işyerinin güvenlik kamerası, torunu Natali'nin çalıp getirdiği takıları arkadaşıyla birlikte ceplerine dolduran babaanne ve arkadaşının her hareketini tespit etti.

Kemer'in Kiriş Beldesi'ndeki Omsa Gümüş Mağazası'na geçen cumartesi günü gelen Ukraynalı Olga Bushmakina, arkadaşı Vera Zyazeva ve torunu Natali Zyazeva bir süre gümüş takıları inceledi. Anne- kız gibi davranan Olga Bushmakina ile Zyazeva'nın torunu Natali Zyazeva takılara bakmaya devam ederken, mağazanın kalabalıklığından bunalmış gibi davranan Vera Zyazeva, kapının önüne çıktı. Torunu Natali ve arkadaşı Olga Bushmakina ise ellerine aldıkları takıları gösterip fikir almak istermiş gibi dışarıda bekleyen kadına götürmeye başladı. Vera Zyazeva da torunu ve arkadaşının getirdiği gümüş takıları ceplerine doldurdu. Ukraynalılar bir süre sonra mağazadan ayrıldı.

Mağazanın çok kalabalık olması nedeniyle hırsızlığı fark edemeyen işyeri sahibi Süleyman Türköz ve tezgahtarlar, mağazayı kapatmak için hazırlık yaparken 2 bin 500 YTL değerinde gümüş takının eksik olduğunu gördü. Güvenlik kamerasının kaydettiği görüntüleri inceleyen işyeri sahibi, 3 Ukraynalı'nın 15 dakika boyunca duvarlarda asılı olan, tezgahlarda sergilenen ziynet eşyalarını çaldığını gördü.

Türköz'ün ihbarı üzerine soruşturma başlatan polis, hırsızlık yapan turistleri konakladıkları otelde yakaladı. Odalarında yapılan araştırmada da çalınan gümüş takılar bulundu. Gözaltına alınan Vera Zyazeva ile Olga Bushmakina çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Antalya Kapalı Cezaevi'ne gönderildi. Natali Zyazeva ise yaşı küçük olduğu için salıverildikten sonra Antalya Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi'ne teslim edildi.

 


Yorumları Göster
Yorumları Gizle