GeriGündem Hipnozcu yarbay hakime hakaretten yargılanacak
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Hipnozcu yarbay hakime hakaretten yargılanacak

KAYSERİ’de 3 astsubayın hipnozla ifadesini aldığı iddiasıyla Kayseri 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde tutuklu yargılanan emekli yarbay Gürol Doğan hakkında hakime hakaretten 4 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Kayseri 2'nci Hava İkmal Bakım Merkezi Komutanlığı’nda gözaltına alınan 3 astsubayın sorgularında hipnoz ve işkenceyle ifadelerini aldığı iddiasıyla bir yıldır tutuklu yargılanan ‘hipnoz uzmanı’ emekli yarbay Kemal Alver'le ilgili hakime hakaretten dava açıldı. Emekli yarbay Alver'in, kaldığı koğuşta tutuklu kişilerin duyumlarına dayanarak, yargılandığı mahkemenin başkanı hakim Kemal Alver'in menfaat karşılığında bazı sanıkları salıverdiğini ileri sürdü. Bu iddialar üzerine emekli yanbay Gürol Doğan'ın avukatları iddianın doğru olmadığını belirterek vekillikten çekildi.

Hakim Alver'in suç duyurusunda buluması üzerine emekli yarbay Gürol Doğan hakkında başlatılan soruşturma tamamlandı ve iddianame hazırlandı. Emekli yarbay Gürol Doğan hakkında, iftira ve kamu görevlisine hakaret suçlarından 1 yıldan 4 yıla kadar hapis istemiyle Kayseri 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle