Gündem Haberleri

  Hindistan'da yine bir çok katlı bina çöktü

  AA
  27.09.2013 - 11:22 | Son Güncelleme:

  Hindistan'ın finans merkezi konumundaki Mumbai kentinde çok katlı binanın çökmesi sonucu 1 kişi öldü, onlarca kişi enkaz altında mahsur kaldı.

  Hindistan Ulusal Afete Müdahale Kurumu yerel yetkilisi Alok Avasti, olayda bir kişinin öldüğünü ve enkaz altında kalan 7 kişinin kurtarıldığını söyledi. Avasti, olayın meydana geldiği bölgeye aracıyla gittiği sırada telefondan yaptığı açıklamada, bina enkazında mahsur kalanların sayısının 80 ile 90 arasında olduğunun sanıldığını belirtti.

  Mumbai'nin güneydoğusunda, Dockyard karayolu yakınında bulunan 5 katlı bina bugün yerel saatle 06.00 sularında çökmüştü. Yerel televizyon kanalı NDTV'nin haberinde, binanın enkazında en az 25 kişinin mahsur kaldığı duyurulmuş ancak Hintli yetkililerden konuya ilişkin bir açıklamada bulunulmamıştı.

  OLAY YERİNDEN İLK KARELER

  Bu yıl içinde çok sayıda bina çökmesi olayının yaşandığı Mumbai'de, nisanda kaçak yapılmış binanın çökmesi sonucu 72 kişi hayatını kaybetmişti. Bu olaydan haftalar sonra bir bölümü çöken hastanede 8 kişi yaralanmıştı. Kentte haziranda meydana gelen başka bir olayda da 3 katlı bir binanın çökmesi sonucu 5'i çocuk, en az 10 kişi hayatını kaybetmişti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı