Gündem Haberleri

  Hindistan, Pakistan'ı suçladı

  Hürriyet Haber
  16.12.2001 - 14:34 | Son Güncelleme:

  Hindistan polisi, perşembe günü Hindistan parlamentosuna düzenlenen saldırıdan Pakistan istihbarat servisini sorumlu tuttu.

  Başkent Yeni Delhi`deki polis yetkilisi Ajai Raj Sharma, gazetecilere yaptığı açıklamada, saldırı sırasında öldürülen 5 saldırganın hepsinin Pakistan vatandaşı olduğunu belirtti ve 13 kişinin öldüğü olayla ilgili 4 kişinin tutuklanarak sorguya alındığınısöyledi.  

  Sharma, ``Bu insanlar saldırıyı Pakistan`ın bildiğini ya da onların saldırıyla doğrudan bağlantısı olduğunu söylemiyorlar. Ancak, yaptığımız tespitler Pakistan istihbarat servisinin olayla bağlantılı olduğunu gösteriyor, eğer Pakistan gizli servisi saldırıyla bağlantılıysa Pakistan bunu bilmek zorunda`` dedi.  

  Bu arada Hint polisinden üst düzey bir yetkili, tutuklananlar arasında bir kadının da bulunduğunu belirterek, ``Şu anda yalnızca 2`si başkent Yeni Delhi`de olmak üzere toplam 4 kişiyi resmen tutukladığımızı söylemekle yetineceğim. Bunlar arasında daha önce gözaltına alınanlar da var`` diye konuştu.  

  Hint polisi, 13 Aralık`taki parlamento saldırısının ardından başlatılan soruşturma kapsamında 2`si Pakistanlı toplam 4 kişiyi gözaltına aldığını bildirmişti.  

  Öte yandan, Hint basınında yer alan haberlerde, polisin saldırıdanmerkezi Pakistan`da bulunan aşırı dinci Muhammed`in Ordusu adlı örgütün sorumlu olduğunu düşündüğü belirtiliyor.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı