Gündem Haberleri

  Hilvan'ın Üçüzler Köyü'e giriş-çıkış yapan araçlar ilaçlanıyor

  (a.a.)
  05.01.2006 - 21:47 | Son Güncelleme:

  Şanlıurfa'nın Hilvan İlçesi'ne bağlı Üçüzler Köyü'nde, kuş gribi şüphesi üzerine köye giriş-çıkış yapan araçlar ilaçlanıyor.

  Kasım ayında 50 kanatlı hayvanın aniden telef olması üzerine karantinaya alınan köye kanatlı hayvan giriş ve çıkışı yasaklanırken, şu ana kadar yaklaşık 200 kanatlı hayvanın köylülerce tedbiren itlaf edildiği bildirildi.

  Üçüzler Köyü Muhtarı Mustafa Özkaya, yaptığı açıklamada, Kasım ayında yaklaşık 50 tavuğun aniden ölmesi üzerine paniğe kapıldıklarını ve Hilvan İlçe Tarım Müdürlüğü'ne müracaat ederek, yardım istediklerini söyledi.

  Bunun üzerine aynı gün Hilvan'dan ve Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğü'nden gelen ekiplerin, köyde inceleme yaptığını ve aldıkları numuneleri incelemek üzere Tarım Bakanlığı'na gönderdiğini belirten Özkaya, itlaf ettikleri kanatlı hayvanları ise kireçleyerek gömdüklerini kaydetti.

  Köyün içerisindeki kümesleri ve hayvanların yaşadığı alanları ilaçladıklarını aktaran Özkaya, şunları kaydetti:
  “Daha önce televizyonlardan izlediğimiz kuş gribi vakasıyla karşılaşınca biraz tedirgin olduk. Ancak hemen önlemimizi aldık. Köyümüzde şu anda kuş gribi nedeniyle tedavi gören kimse yok.”

  Şanlıurfa Valiliği'nden akşam saatlerinde yapılan yazılı açıklamada ise kentte kuş gribiyle ilgili bir sorun bulunmadığı bildirilmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı