Gündem Haberleri

  Hileli benzin örneğini yetkiliyle birlikte alın

  Hürriyet Haber
  20.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Aracınıza yakıttan dolayı bir arıza oluşursa hemen ilgili şirkete iletip hem aracınızdan, hem de akaryakıt istasyonundan numune alınmasını sağlayın. Aksi takdirde yakıtın hileli olduğunu kanıtlayamazsınız. Çünkü akaryakıt dağıtım şirketleri kendi elemanlarının almadığı numuneyi kabul etmiyorlar.

  Okuyucularımızdan Süleyman Eroğlu, Çayırova BP istasyonundan benzin aldıktan sonra otomobilinde tekleme ve motorda anormallik hissetti. Bir süre sonra da araç stop etti. Bir çekiciyle aracını Adapazarı'ndaki Renault yetkili servisine götürdü. Burada yapılan kontrolde servis yetkilisi araca solventli benzin konulması nedeniyle motorun yüksek ısıdan yandığını söyledi. Eroğlu, aracın deposundan aldığı numuneyi, İstanbul Teknik Üniversitesi'ne getirerek test ettirdi. Test sonucunda da yakıtın süper benzin normlarına uygun olmadığı belirlendi. Test sonucu, servis raporu, benzin faturası ve kredi kart slibiyle birlikte zararının tazmini için BP'ye başvurdu. Ancak sonuç alamadı.

  Eroğlu'nun şikayetiyle ilgili olarak BP'yle görüştük. BP yetkilileri, Eroğlu'nun firmalarına başvurduğunda istasyona yeni yakıt ikmali yapılması nedeniyle aracına hasar verdiğini iddia ettiği benzin örneğinden alınamadığını söylediler. Eroğlu'nun aracının deposundan da BP şirket yetkililerine başvurmadan benzin numunesi alıp İTÜ laboratuarına gönderdiğini belirten yetkililer, ‘‘Numune, İl Sanayi Müdürlükleri'nce kabul edilen standart kaba alınmamış. Olayı tek başına geliştirmiş. Aracının deposundan aldığı numuneye itibar edemeyiz. Ayrıca, BP istasyonumuzda yaptığımız araştırmada da o gün ikmal gören araç sahiplerinden hiç şikayet alınmadığını belirledik’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı