Gündem Haberleri

  Hilal şeklinde güvenlik kuşağı oluşturulsun

  Hürriyet Haber
  07.08.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, dün partisinin genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, “Ülkemize yönelen tehditleri en aza indirmek amacıyla; Batı ucu Afrin’i ve Doğu ucu da Kandil’i içine alacak biçimde tesis edilecek hilal şeklindeki güvenlik kuşağı bir an önce sağlanmalı ve icra edilmelidir” dedi.

  Küresel çevrelerden icazet ve izinle vakit kaybetmeksizin; millet ve devlet bekasına yönelen melun ve alçak kumpası tesirsiz hale getirmek için milli bir seferberlik içinde tavır ve inisiyatif alınması gerektiğini bildiren Bahçeli, şunları söyledi:

  Artık Türk milleti her gün şehit naaşı omuzlamaktan yorulmuştur. Görüyoruz ki PKK açıkça, kurtarılmış toprak parçaları inşa etmeye çalıştığı yerlerde Türk devletiyle cephe savaşı vermektedir. Mesela 1990’lı yıllarda Şırnak olduğu gibi, PKK terör örgütünün şehir ele geçirme stratejisi adım adım ilerletilmektedir. PKK vur-kaç taktiğinden doğrudan doğruya Türk ordusuna saldıran bir pozisyona gelmiştir.

  Esad tetik çektiriyor

  Esad’ın ajanları da PKK’yı üzerimize saldırtmak için her iğrenç metoda müracaat etmektedir. AKP yönetimi Esad muhaliflerini, Esad ise bölücü PKK terörünü yönlendirmekte ve tetik çektirmektedir. Bu bir kanlı ve vahşi hesaplaşmadır. Ve tüm melanetin üzerimize gelmesine neden olan BOP reçetesidir. Türk milleti, hükümetin belalara kucak ve zemin açan taraflı politikalarının diyetini kanıyla, canıyla ödemektedir.

  AKP hükümeti Türk milletini avutmakta ve oyalamaktadır. Dozu artan bir şekilde Kürdistan devletine kucak açmaktadır.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı